wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Akumulatory do wózka elektrycznego
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Akumulatory do wózka elektrycznegoWózki inwalidzkie coraz częściej użytkowane są także w naszym kraju. Za ich pomocą dużo łatwiej jest pokonywać bariery architektoniczne, jakich nie brak w przestrzeni publicznej. Są wygodne, bezpieczne i do obsługi nie wymagają tak dużej pomocy osób z zewnątrz. Osoba niepełnosprawna może więc poruszać się w miarę samodzielnie, bez pomocy i nadzoru opiekuna. Funkcjonalność wózka elektrycznego uzależniona jest jednak od parametrów, jakie go cechują. Jednym z najważniejszych podzespołów jest zaś akumulator, dzięki któremu możliwe jest użytkowanie wózka inwalidzkiego w sposób nieograniczony czasowo.


 

Akumulatory do wózka inwalidzkiego


Na rynku dostępne są różnego rodzaju akumulatory. Baterie konwencjonalne, czyli kwasowe, stosowane są już coraz rzadziej. Możemy wybierać spośród najnowszych akumulatorów żelowych (GEL) lub AGM. AGM czyli Absorbent glass matt, to akumulatory stosowane już coraz powszechniej, cieszące się wysoką aprobatą, ze względu na całkowitą szczelność i bezobsługowe działanie. Wewnątrz takiego akumulatora elektrolit jest chroniony w macie z włókna szklanego, dzięki czemu zabezpiecza go przed rozwarstwieniem. Szczególną zaletą tego rodzaju baterii jest przede wszystkim aż czterokrotnie dłuższa żywotność, aniżeli akumulatorów konwencjonalnych. Charakteryzują się też bardzo szybkim ładowaniem oraz dopuszczają możliwość niepełnych doładowań. Dodatkowo są także odporne na głębokie rozładowanie. To więc dużo atrakcyjniejsze rozwiązaniem, niż inne, starsze modele.
 
akumulatory do wózka 12v 36Ah akumulatory do wózka inwalidzkiego 12v 45Ah akumulatory do wózka inwalidzkiego 12v 60Ah
akumulatory do wózka 12v 36Ah akumulatory do wózka 12v 45Ah akumulatory do wózka 12v 60Ah
 
akumulatory do wózka inwalidzkiego 12v 75Ah akumulatory do wózka inwalidzkiego 12v 88Ah  
akumulatory do wózka 12v 75Ah akumulatory do wózka 12v 36Ah   

Baterie do wózka elektrycznego


Wózki elektryczne, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością i są cenione przez użytkowników, wyposażone są w akumulatory żelowe. Używane są głównie do pracy cyklicznej, uwzględniającej także głębokie rozładowanie. Cechują się różną pojemnością, w zależności od modelu wózka inwalidzkiego. Dlatego też konieczne jest dokładne dopasowanie baterii do typu pojazdu inwalidzkiego. Najlepiej, jeśli wykonuje to profesjonalista prowadzący autoryzowany sklep nie tylko z samymi bateriami oraz akumulatorami, ale także sprzętem do nich dedykowanym, czyli pojazdami inwalidzkimi i skuterami oraz wózkami.


 

Baterie do wózka dla niepełnosprawnych – żywotność oraz obsługa


Chcąc dobrać odpowiedni rodzaj akumulatora, należy zwrócić uwagę na miejsce konieczne do zainstalowania nowej baterii typu GEL lub AGM. Trzeba też sprawdzić jego wymiary oraz najważniejsze parametry. Nie bez znaczenia jest także posiadana ładowarka, która może nie nadawać się do poszczególnych modeli baterii. Warto zwrócić uwagę, czy dany model będzie odpowiedni do pracy cyklicznej. Nie wszystkie modele typu AGM będą się do tego nadawać. Ponadto istotna będzie również częstotliwość cykli ładowania oraz rozładowania. Wiąże się to z jego dłuższą żywotnością. Akumulatory do wózka dla niepełnosprawnych to serce urządzenia, dlatego musi się charakteryzować skutecznym, nieprzerwanym działaniem, łatwością ładowania oraz bezpieczeństwem.

 

ŁADOWARKI DO WÓZKÓW INWALIDZKICH:

ładowarka do wózka elektrycznego inwalidzkiego 27,6V 4,3A ładowarka do wózka elektrycznego inwalidzkiego 28,8V 8,3A
ładowarka do wózka elektrycznego inwalidzkiego 27,6V 4,3A ładowarka do wózka elektrycznego inwalidzkiego 28,8V 8,3A

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu