wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Aluminiowa rampa do załadunku kserokopiarek
Produkty:

Aluminiowa rampa do załadunku kserokopiarekrampy aluminiowe do busa Pojazdy transportowe są powszechnie wykorzystywane do przewożenia rozmaitych ładunków. Sprawdzają się zarówno dla mniejszych, jak i większych towarów. Jedynym ich minusem jest brak platformy, dzięki której można łatwo i bez użycia siły rozładowywać i załadować ładunek. Do tego służy właśnie aluminiowa rampa dwu lub trzyczęściowa, którą można zamontować do każdego busa dostawczego.
  

Rampa dwu czy trzyczęściowa?


Rampa załadowcza marki Titan może być dwu lub trzyczęściowa. W zasadzie nie różnią się one między sobą dość znacznie. Mają zbliżony wygląd i zastosowanie, choć trzyczęściowa ma większy udźwig, bo nawet do 550 kg. Przede wszystkim zaś różni się wymiarami i wagą własną. Wybór którejś z ramp będzie więc zależeć od zapotrzebowania. Niektóre ładunki są znacznie cięższe i większe, dlatego muszą być rozładowywane z pomocą bardziej wytrzymałych rozwiązań.
 
rampa dwu częściowa do busa rampa trzy częściowa do busa
Rampa dwu częściowa do busa Rampa trzy częściowa do busa


 

Obsługa ramp załadowczych


Rampy wykorzystywane są do łatwiejszego załadunku oraz rozładunku towarów z samochodu dostawczego. Montuje się ją po stronie tylnej lub bocznej pojazdu tak, aby móc swobodnie i wygodnie wyjmować towar. Jej rozkładanie jest niezwykle proste, dlatego nie wymaga większej liczby osób do jej obsługi. Gumowe kółka ułatwiają jej całkowite rozłożenie, wystarczy ją popchnąć, aby przemieszczała się po płaskiej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że można ją wyposażyć także w dużo wygodniejszy i bardziej komfortowy mechanizm obsługi, czyli silnik elektryczny. Takie rozwiązanie odwdzięczy się brakiem konieczności jakiejkolwiek ingerencji fizycznej operatora. Standardowy sposób obsługi to sprężyna gazowa, która jest powszechnie stosowana w tego typu konstrukcjach.


 

Transport kserokopiarek


Firmy kurierskie czy dostawcy, którzy zajmują się dostarczaniem kserokopiarek, szczególnie często korzystają z ramp załadowczych, ponieważ ponad 20 kilogramowy ładunek jest wtedy dużo łatwiej załadować i rozładować w miejscu odbioru przez klienta. Kserokopiarki mają duże gabaryty i trudno wyobrazić sobie ich dźwiganie przez pracowników. Rampy zamontowane w busie czy innym pojeździe dostawczym nie zabierają wiele miejsca, a dodatkowo można je wyposażyć w zawiasy, dzięki którym będą odsłaniać całą lukę bagażową. Przesuwają się więc na boki nie blokując przestrzeni. Aby uzyskać większy udźwig ramp, można także dokupić dwie stabilne i wytrzymałe nogi. Są one w stanie unieść dodatkowe 150 kg. Zastosowanie ramp staje się znacznie szersze i bardziej elastyczne.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu