wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Aluminiowa rampa załadowcza do quada lub motocykla
Produkty:
Polecamy

Aluminiowa rampa załadowcza do quada lub motocyklaPrzewożenie mniejszych pojazdów w skrzyni ładunkowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie należy do kosztownych i trudnych w realizacji. Można przewozić w ten sposób motocykl bądź quada, a także wiele innych pojazdów mechanicznych. Problemem jest tylko jego załadowanie i następnie rozładowanie, jednak z pomocą przychodzi rampa załadowcza.


 

Rodzaje ramp załadowczych


Rampa załadowcza może się składa z dwóch lub trzech części. Zależy to od jej rozmiaru i potrzeb konkretnego załadunku. Posiada bardzo szerokie możliwości przewożenia towarów, ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i duży udźwig. Standardowo jest w stanie unieść 400 lub 450 kg, ale po jej doposażeniu możliwe jest uniesienie nawet do 500 kg ładunku, a w przypadku rampy trzyczęściowej – do 550 kg. Konieczne będzie do tego dokupienie nóg, które poszerzają jej udźwig.
 
rampa aluminiowa 2-częściowa rampy 3-częściowe aluminiowe
rampa aluminiowa 2-częściowa rampa aluminiowa 3-częściowa


 

Obsługa rampy


Rampy Titan cieszą się bardzo uproszczoną obsługą. Można rozłożyć i złożyć je manualnie, w czym pomagają gumowe kółka, na których rampa toczy się aż do całkowitego rozłożenia. Rampa rozkłada się na sprężynie gazowej, ale istnieje możliwość zamontowania jeszcze bardziej komfortowego rozwiązania. Wówczas odbywa się to elektrycznie, za pomocą zaledwie kilku przycisków. W ten sposób obsługa rampy nie wymaga żadnego wysiłku operatora.


 

Wysoka jakość wykonania rampy załadowczej


Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wysoka jakość wykonania ramp marki Titan. To znany na świecie producent, który gwarantuje jej ich długą żywotność, nawet przy codziennej, bardzo częstej eksploatacji. W przypadku ciężkich motocykli czy quadów jest to szczególnie ważne. Na powierzchni rampy znajduje się materiał antypoślizgowy, co zapewnia oczekiwane bezpieczeństwo jej użytkowania.


 

Dodatkowe usprawnienia


Rampę załadowczą dwu- i trzyczęściową można dodatkowo wyposażać. Będą to na przykład nogi zwiększające udźwig rampy, jak i zawiasy, dzięki którym rampa może się odchylać na boki. To ważne, ponieważ możliwy jest wówczas dostęp do przestrzeni bagażowej bez konieczności jej wcześniejszego rozkładania. Rampa aluminiowa jest też prosta w montażu i można tego dokonać samodzielnie z wykorzystaniem specjalnego zestawu do szybkiego montażu. Nadaje się więc do każdego samochodu dostawczego, zarówno firmowego, jak i prywatnego. Rama posiada 2-letnią gwarancję producenta, co stanowi jej dodatkowy atut. Przed zakupem warto dostosować rampę do własnych potrzeb dobierając np. rodzaj podłogi czy sposób jej rozkładania.
 
elektrycznie rozkładana rampa nogi zwiększające udźwig do 500kg rampa składana na zawiasie
elektrycznie rozkładana (opcja) nogi zwiększające udźwig do 500kg (opcja) składana na zawiasie (opcja)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu