wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Co to jest krzesło ewakuacyjne, transportowe, kardiologiczne?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Co to jest krzesło ewakuacyjne, transportowe, kardiologiczne?Trudno sobie wyobrazić ewakuację osób niepełnosprawnych ruchowo bez odpowiedniej pomocy nowoczesnych urządzeń, jak krzesełka ewakuacyjne. Wózki inwalidzkie są ciężkie i mają spore gabaryty, dlatego szybka reakcja służb medycznych nie byłaby możliwa bez pomocy krzesełek transportowych. Co je odróżnia czyniąc niezbędnym wyposażeniem każdej karetki pogotowia lub bloku mieszkalnego czy instytucji publicznej?

 

Lekka, składana konstrukcja krzesełka ewakuacyjnego


W pierwszej kolejności krzesełka transportowe charakteryzują się niewielkimi gabarytami oraz małą wagą. Jest za to odpowiedzialna aluminiowa, a więc lekka, choć równocześnie bardzo wytrzymała konstrukcja. Łatwo jest je unieść, a ich waga z osobą niepełnosprawną nie sprawia problemu dwóm ratownikom. Można je składać i rozkładać, dzięki czemu są przechowywane w skrzynkach czy pomieszczeniach magazynowych, do których jest natychmiastowy dostęp. Często przewożone są w pojazdach medycznych. Istotna jest tu szybka gotowość do użycia, dlatego ich rozłożenie zajmuje zaledwie kilka chwil i może tego dokonać każdy, choćby nieprzeszkolony użytkownik. Udźwig krzesełek ewakuacyjnych uzależniony jest od ich modelu i waha się w przedziale 130-160 kilogramów.
krzesełka kardiologiczne

 

 

Ratują życie i zdrowie krzesełko schodowe


Podstawową zaletą krzesła ewakuacyjnego jest gotowość do natychmiastowego ratowania życia i zdrowia. Nierzadko w sytuacjach nagłych zastępują więc łóżka i nosze, z którymi trudno jest się poruszać w miejscach mało dostępnych. Co ważne, ich zamierzeniem jest maksymalne odciążenie ratowników, stąd krzesełka transportowe posiadają elektryczny napęd. Poruszają się za pomocą gąsienic, dlatego pokonanie stromych stopni nie stanowi dla nich problemu. Odpowiednia pojemność akumulatora pozwala na jego użytkowanie nawet przy konieczności przebycia 1200 schodów po zaledwie jednym pełnym naładowaniu. Nie mogą być to urządzenia zawodne, które nagle odmówią posłuszeństwa w sytuacji krytycznej, ratującej życie bądź zdrowie.

 
 


Krzesełko transportowe zamiast windy i podnośnika?


Krzesełko kardiologiczne bywa także doskonałym rozwiązaniem dla budynków pozbawionych wind lub mających strome schody, ponieważ zastępuje konieczność montażu drogich wind lub podnośników. Nierzadko są to urządzenia używane tylko sporadycznie, stąd krzesełko ewakuacje może przejąć ich zadanie, zajmując zdecydowanie mniej miejsca i będąc ekonomiczniejszą opcją. Na krzesła transportowe można także uzyskać dofinansowanie z instytucji państwowych.

 

Przyszłość krzeseł kardiologicznych


Obecnie krzesełka transportowe napędzanie za pomocą akumulatora używane są głównie do celów medycznych. Często korzystają z nich firmy zajmujące się transportem osób chorych lub niepełnosprawnych, co znacznie ułatwia ich pracę. Jako, że krzesełko ewakuacyjne istotnie poprawia komfort pracy służb medycznych, w niedalekiej przyszłości stanie się niezbędnym wyposażeniem karetek pogotowia, ale także budynków mieszkalny czy instytucji. Każdy zarządca tego rodzaju obiektów powinien być odpowiedzialny za bezpieczną i szybką ewakuację w razie wystąpienia takiej konieczności.
krzesełka ewakuacyjne

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu