wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Co to jest winda, platforma pionowa dla niepełnosprawnych do 3m wysokości?
Produkty:

Co to jest winda, platforma pionowa dla niepełnosprawnych do 3m wysokości?Współczesna technologia wspomaga dziś osoby niepełnoprawne poprzez zastosowanie udogodnień, które zdecydowanie ułatwiają poruszanie się po schodach. Istnieje bardzo wiele rozmaitych rozwiązań likwidujących bariery architektoniczne, jak choćby schodołazy osobowe, platformy schodowe, krzesełka czy windy do 3 metrów wysokości.


 

Czym jest platforma pionowa?


Podnośnik pionowy to urządzenie, które transportuje osobę niepełnosprawną wraz z wózkiem inwalidzkim i opiekunem w górę, do maksymalnej wysokości 3 metrów. Dzięki temu rozwiązaniu omija się schody, po których osoba z deficytem ruchu nie miałaby możliwości się poruszać bez ewentualnej pomocy opiekuna. Winda posiada napęd elektryczno- śrubowy, stąd jest niedroga w eksploatacji. Przemieszcza się łagodnie i lekko, zapewniając oczekiwany komfort użytkownikom. Jej obsługa jest prosta i nieskomplikowana, niewymagająca korzystania z instrukcji.


 

Zalety platform pionowych dla niepełnosprawnych


Główną zaletą windy pionowej do 3 metrów jest łatwy montaż. Urządzenia te nie potrzebują bowiem montażu szybu, mimo iż jest oparte na mechanizmie dźwigowym. Platformy pionowe mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Modele przeznaczone na zewnątrz wykonane są ze stali nierdzewnej, a elektronika jest obudowana, aby nie miała dostępu do wody oraz wilgoci. Dzięki takiej dbałości projektantów, urządzenia te spełniają swoją funkcję przez bardzo długie lata i nie tracą na swej efektywności. Widny produkowane są z zachowaniem najwyższej estetyki tak, aby nie zakłócały przestrzeni i mogły się w pełni wkomponować w otoczenie. W tym celu można je nabyć w różnej kolorystyce. Ich obecność sprawia, że budynki prezentują się bardziej nowocześnie.

 


 

Gdzie montuje się platformy pionowe?


Podnośnik pionowy ma dziś szerokie zastosowanie i można go coraz częściej spotkać w miejscach publicznych, jak perony, galerie sklepowe. Często widywane są również w blokach na osiedlach, ponieważ dzięki nim osoby prywatne mogą się łatwo dostać do swoich mieszkań usytuowanych na pierwszym piętrze z ominięciem schodów centralnych.
 

 

 

Komfort i udogodnienia


Windy dla niepełnosprawnych do 3 metrów cechują się dużą łatwością obsługi. Są w pełni zautomatyzowane, co chwalą sobie ich użytkownicy. Zaawansowane modele mogą być sterowane za pomocą aplikacji zewnętrznych, np. instalowanych w telefonach. To rozwiązanie pozwala ograniczyć dostęp do windy osobom niepowołanym, a także szybko połączyć się z serwisantem w razie usterki.
platforma pionowa dla niepełnosprawnych


 

Dodatkowe informacje o windzie osobowej 


Platformy pionowe nie są tanie, a ich koszt może znacznie przekraczać 29 tys. złotych netto. Osoby prywatne chcące nabyć urządzenie mogą skorzystać z programów pomocowych i ubiegać się o dofinansowanie z PFRON. Można wówczas liczyć na zwrot nawet do 95% wartości windy pionowej. Klienci instytucjonalni zaś mają możliwość czerpania ze środków pochodzących z funduszy Europejskiej w ramach programu „Dostępność plus”.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu