wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Co to jest winda przyschodowa dla niepełnosprawnych?
Produkty:
Polecamy

Co to jest winda przyschodowa dla niepełnosprawnych?Winda przyschodowa, inaczej zwana platformą przyschodową, to skuteczny sposób likwidowania barier architektonicznych, z jakimi codziennie muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne. Ich zainstalowanie będzie jednak uzależnione od wielu czynników, choć generalnie stosuje się je wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnej windy. Wybór odpowiedniej windy schodowej musi uwzględniać konstrukcję schodów. Jeśli mamy do czynienia ze schodami prostymi, to instalacja urządzenia odbędzie się na szynie prostoliniowej, a w przypadku schodów krętych – na szynie krzywoliniowej. Jest to podstawowy czynnik wyboru.>>> Tu znajdziesz: windy przyschodowe Altech


 

Jak działa winda przyschodowa?


Platformy przyschodowe spotykane są dziś na klatkach schodowych budynków pozbawionych wind, na peronach czy w galeriach handlowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Dostęp do nich mają wyłącznie osoby z dysfunkcją ruchu, poruszające się na wózku inwalidzkim. Wielkość aluminiowej bądź stalowej platformy pozwala na bezpieczny transport w górę i w dół po schodach. Jej uruchomienie następuje przyciskiem, po czym platforma się rozkłada umożliwiając wjazd wózkiem inwalidzkim. Po zamknięciu barierek dla pełnego bezpieczeństwa użytkownika, platforma pokonuje poszczególne stopnie. W miejscu docelowym, po opuszczeniu platformy przez osobę z dysfunkcją ruchu, dochodzi do jej złożenia. Taki sposób działania zapewnia niewielką ilość miejsca, co sprawia, że nie ogranicza swobodnego korzystania ze schodów innym użytkownikom. Winda jest napędzana elektrycznie.

 


 

Instalacja wind schodowych


Platformy przyschodowe można instalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Przed zakupem zawsze należy określić konkretne miejsce jej użytkowania, ponieważ zewnętrzne platformy produkowane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zachowują dłuższą żywotność i odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Trzeba mieć świadomość, że na rynku nie istnieją uniwersalne windy schodowe, które będą pasowały do każdego rodzaju schodów. Przed zakupem zawsze należy dokonać pomiarów, analiz i obliczeń, aby zainstalować dedykowaną windę schodową. Zakłada się, że miejsce parkingowe, będące zarazem pierwszym przystankiem windy, musi mierzyć min. 1,3 metra. Szerokość klatki schodowej, a więc także poszczególnych stopni to min. 1 metr. Tylko w takich warunkach możliwe jest poprawne zainstalowanie windy. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę jej rozmiar przed złożeniem, a nie w sytuacji spoczynkowej.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu