wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Czy platformy schodowe podlegają pod nadzór UDT?
Produkty:
Polecamy

Czy platformy schodowe podlegają pod nadzór UDT?Platformy schodowe to urządzenia, które transportują osoby niepełnosprawne po schodach na wyższe kondygnacje budynku. Są to nowoczesne rozwiązania, dzięki którym nie ma już konieczności instalowania wind w budynkach tradycyjnych, jakie były drogie i wymagały montażu szybu. Obecnie platformy przyschodowe doskonale spełniają swoje zadanie, są tanie i niezwykle łatwe w eksploatacji. Winda schodowa badania UDT 

Czy platformy schodowe są bezpieczne?


Główną zaletą platform schodowych jest ich łatwość eksploatacji i tani montaż. Zostały opracowane, by likwidować bariery architektoniczne wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Nierzadko instalowane są więc w miejscach, gdzie nie ma możliwości montażu innych urządzeń. Nie są to rozwiązana mobilne, jak schodołazy osobowe, jednak znajdują zastosowanie w urzędach, miejscach użyteczności publicznej czy na klatkach schodowych. Nie ma zatem żadnych obaw, aby były to rozwiązania niegodne zaufania. Wszystkie platformy schodowe spełniają niezbędne normy i standardy bezpieczeństwa. Są przy tym niezawodne, stąd można je spotkać na całym świecie.


 

Zakup windy przyschodowej to nie wszystko


Firmy zajmujące się sprzedażą oraz instalacją platform schodowych mają obowiązek dochowania wszelkich zasad, jakie zapewniają bezpieczne ich użytkowanie przez osoby niepełnosprawne. Pierwszym krokiem jest zatem zebranie danych dotyczących miejsca, gdzie platforma ma zostać zainstalowana. Konieczne jest wykonanie obliczeń, które pozwolą ocenić możliwość jej montażu. Minimalna szerokość schodów musi wynosić 1,1 metra, choć sama platforma po złożeniu zabiera zaledwie 30-40 cm. Profesjonalna firma zajmująca się sprzedażą, a następnie jej montażem, po zrealizowaniu zadania ma obowiązek dostarczyć kompletną dokumentację do Urzędu Dozoru Technicznego, który zatwierdza bądź odrzuca projekt, jeśli obarczony jest błędami. Wykonawca zobowiązany jest do ich usunięcia oraz przystosowania urządzenia do bezpiecznego użytkowania.


 

UDT gwarantem bezpieczeństwa


Urząd Dozoru Technicznego, zgodnie z ustawą, czuwa nad właściwą instalacją wind schodowych, a następnie ich poprawnym i bezpiecznym działaniem. Urządzenia te podlegają regularnej kontroli, dlatego nie ma obaw, że platformy okażą się zawodne lub zagrażające bezpieczeństwu użytkowników. Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą wind schodowych gwarantują więc ich sprawne funkcjonowania i dbają o ich bezusterkowość. Warto wspomnieć, że kupujący nie zajmują się kompletowaniem dokumentacji technicznej oraz dostarczaniem ich do właściwych urzędów, ponieważ leży to w gestii sprzedawcy i montera urządzenia.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu