wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Czy winda dla niepełnosprawnych do 3m wymaga okresowych przeglądów UDT?
Produkty:

Czy winda dla niepełnosprawnych do 3m wymaga okresowych przeglądów UDT?Windy dla niepełnosprawnych do 3 metrów wysokości wybierane są w wyjątkowych sytuacjach, kiedy otoczenie oraz konstrukcja budynku nie przewidują innych rozwiązań. Często można je więc spotkać na osiedlach, przylegające do balkonów czy ścian zewnętrznych budynku. Stanowią wówczas możliwość bezpośredniego dojścia do mieszkania osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim, z pominięciem schodów centralnych. Widuje się je także na peronach, w miejscach użyteczności publicznej, w parkach i wszędzie tam, gdzie nie będzie się ona poruszać wyżej, aniżeli 3 metry w górę. platforma pionowa jura 14.10
 
UDT dla windy dla niepełnosprawnych

Bezpieczeństwo i nadzór windy dla niepełnosprawnych


Każde urządzenia służące człowiekowi muszą się charakteryzować wysokim bezpieczeństwem. Windy dla niepełnosprawnych i platformy przyschodowe, zgodnie z wymogami ustawy, podlegają więc kontroli Urzędu Dozoru Technicznego. Odbywa się to zgodnie z procedurami, a zatem w pierwszej kolejności następuje montaż urządzenia w miejscu docelowym przez firmę zajmującą się sprzedażą tego rodzaju sprzętów likwidujących bariery architektoniczne. Następnym krokiem jest zgłoszenie wykonanego projektu wraz z dostarczeniem pełnej dokumentacji technicznej do UDT w celu sprawdzenia poprawności jego montażu i działania. Po zatwierdzeniu dokumentacji, a także gotowego projektu, winda dla niepełnosprawnych może zostać dopuszczona do użytku.


 

Eksploatacja i serwisowanie


Windy dla niepełnosprawnych do 3 metrów podlegają regularnemu serwisowaniu i konserwacji. Zwykle musi się to odbywać nawet raz na miesiąc, co generuje niemałe koszty, ponieważ wizyta serwisanta lub urzędnika dozoru technicznego opiewa na kilkaset złotych. Obowiązek pilnowana wszelkich terminów, a także opieki nad urządzeniem spada na właściciela budynku, w jakim winda została zainstalowana. Każde urządzenie posiada gwarancję producenta, jednak nie uwzględnia ona wizyt serwisanta, jeśli winda podlega wyłącznie rutynowej kontroli.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu