wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Czym są platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Czym są platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych?
Czym są platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych?


Likwidowanie barier architektonicznych w przestrzeni miejskiej odbywa się na wiele różnych sposobów. Niektóre z nich nie należą do trafionych, ponieważ są nieefektywne i nieproporcjonalnie drogie. Nie można tego jednak powiedzieć o platformie schodowej dla niepełnosprawnych, która spełnia wszystkie konieczne wymagania, posiada szereg certyfikatów i zapewnia komfort oraz pełne bezpieczeństwo użytkowników.


 

Platformy schodowe likwidujące bariery architektoniczne


Platforma przyschodowa to winda z napędem, która transportuje osoby z dysfunkcją ruchu lub poruszające się na wózkach inwalidzkich po schodach. Tego rodzaju urządzenia dźwigowe zwykle instalowane są tam, gdzie nie ma technicznych możliwości montażu tradycyjnej windy. Zwykle więc ma to miejsce w niewysokich budynkach lub takich, których plany architektoniczne ich nie uwzględniają. Platformy mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.


 

Jak działa platforma dla niepełnosprawnych?


Platformy schodowe to urządzenia o napędzie elektrycznym, dzięki czemu są ciche i proste w eksplotacji, a nade wszystko tanie. Zapewniają wystarczającą ilość miejsca na platformie, aby pomieścić wózek inwalidzki lub kilka osób. Gwarantują łagodny start i zatrzymanie, a w przypadku poruszania po torze krzywoliniowym, zwalniają na zakrętach. Urządzenie obsługiwane jest przez użytkownika. Po jego uruchomieniu, platforma rozkłada się umożliwiając wjazd wózkiem inwalidzkim. Następnie pokonuje poszczególne stopnie schodów, a w miejscu docelowym kończy swój bieg. Ładowanie platformy odbywa się w stanie spoczynkowym, dlatego jest nieustannie gotowa do działania. Niektóre z platform pozwalają na dostęp wyłącznie osobom uprawnionym.

 


 

Rodzaje platform schodowych


Platformy schodowe różnią się zwłaszcza zastosowaniem. W przypadku schodów krętych, konieczna jest instalacja platformy na tor krzywoliniowy. Wówczas będzie ona musiała pokonać zakręty lub spoczniki. Schody proste zaś są mniej wymagające, ponieważ platforma będzie się poruszać torem prostym. Zwykle instaluje się je do ściany lub poręczy, dzięki czemu zajmują niewielką ilość miejsca. Szyna najczęściej zajmuje około 12 cm szerokości, a sama platforma, po złożeniu umiejscowiona na parkingu spoczynkowym, do 30 cm. Jak się okazuje, są to nieduże wartości, dlatego platforma nie przeszkadza innym uczestnikom schodów w swobodnym poruszaniu się.

 
platforma delta na torze prostym platforma omega na torze krzywoliniowym
Platforma DELTA na torze prostym Platforma OMEGA na torze krzywoliniowym

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu