wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE DO SERWISU SKUTERA INWALIDZKIEGO

DOFINANSOWANIE DO SERWISU SKUTERA INWALIDZKIEGODOFINANSOWANIE NA SERWIS SKUTERA ELEKTRYCZNEGO DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Posiadanie elektrycznego skutera inwalidzkiego to duży komfort dla osoby niepełnosprawnej. Umożliwia swobodne przemieszczanie się i poruszanie z większą prędkością, aniżeli wózkiem inwalidzkim. Niestety, jak w przypadku każdych sprzętów technicznych, wiąże się to również z wydatkami. Trzeba się liczyć z zakupem części wymiennych, serwisem i niezbędnymi naprawami, co zwykle nie należy do tanich inwestycji. Z pomocą przychodzi więc Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Dofinansowania do serwisu skutera inwalidzkiego


Utrzymanie sprawności technicznej sprzętu, także po zakupie, to spory koszt. Serwis jest konieczny także do zachowania ciągłości gwarancji. Zajmują się tym zwykle profesjonalne zakłady naprawcze świadczące tego rodzaju usługi. Państwo wspomaga te przedsięwzięcia oferując dofinansowania do serwisu skutera inwalidzkiego. W zależności od warunków gwarancji, taki serwis wykonuje się co roku przez kilka lat i jest on niezbędny.


 

Dofinansowanie na remont, naprawę skutera elektrycznego dla niepełnosprawnych


Remonty i naprawy również dotowane są ze środków państwowych. Użytkownicy skuterów inwalidzkich mogą złożyć wniosek o dofinansowanie na remont. Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku używanych skuterów, choć także po zakupie nowego sprzętu mogą się zdarzyć awarie, jakie okażą się kosztownym wydatkiem. Warto mieć jednak na uwadze, że poniesione koszty naprawy mogą by sfinansowane tylko, jeśli zostały one dokonane do 180 dni przed datą złożenia niezbędnego wniosku. Dotyczy to także dofinansowania na nowy akumulator, części zamienne lub serwis skuterów.


 

Dofinansowanie na nowe akumulatory do skutera inwalidzkiego


Najważniejszym elementem każdego wózka czy skutera inwalidzkiego jest akumulator, bo to on odpowiada za nieprzerwane poruszanie się sprzętu poza domem. Trudno posiadać sprzęt, który w tym aspekcie okaże się awaryjny, ponieważ jest wówczas całkowicie bezużyteczny. Akumulator to podzespoły, które nie należą do tanich, ale dofinansowanie może wynosić nawet do 3500 zł. Trzeba pamiętać, że wydatek na jeden akumulator nie może przekroczyć 1000 zł, ale możliwe jest nabycie dwóch egzemplarzy w cenie do 2000 zł. Jeden z nich będzie wówczas baterią zapasową, która przyda się w razie wymiany akumulatora podczas długich wycieczek czy podróży skuterem.


 

Dofinansowanie na części zamienne do skutera dla niepełnosprawnych


Każdy skuter inwalidzki może ulec awarii. Szczególnie, jeśli jest często oraz intensywnie użytkowany. Zwykle takie naprawy, a zwłaszcza części zamienne są drogie, dlatego osoby niepełnosprawne mogą liczyć na wsparcie z funduszy państwowych. Dofinansowanie na części zamienne do skutera dla niepełnosprawnych udziela się każdemu, bez wyjątku, jeśli złoży wniosek i uzasadni konieczność wykonania określonych napraw. Dotyczy to także tego sprzętu, który nie był zakupiony ze środków PFRON, a stanowił inwestycję własną. O pomoc można się ubiegać cyklicznie, jeśli upłynęła gwarancja udzielona na to, co zostało zakupione wcześniej w programie.


 
AKUMULATORY DO SKUTERÓW INWALIDZKICH ŁADOWARKI DO SKUTERÓW INWALIDZKICH
AKUMULATORY DO SKUTERÓW INWALIDZKICH ŁADOWARKI DO SKUTERÓW INWALIDZKICH

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu