wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE DO SERWISU WÓZKA INWALIDZKIEGO

DOFINANSOWANIE DO SERWISU WÓZKA INWALIDZKIEGOdofinansowanie serwisu wózka elektrycznego inwalidzkiego
Elektryczne wózki inwalidzkie znacznie poprawiają komfort życia osób niepełnosprawnych. Stają się dziś też bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ to dzięki nim możliwe jest pokonywanie większego dystansu bez użycia siły rąk. O ile można się ubiegać o dofinansowanie zakupu tego rodzaju sprzętu, to nie każdy wie, że możliwe jest również dofinansowanie do zakupu części zamiennych, serwisu lub remontu i naprawy wózka elektrycznego.
 

Dofinansowanie do serwisu wózka inwalidzkiego elektrycznego


Każdy nowy wózek inwalidzki, szczególnie elektryczny, po pewnym czasie wymaga serwisu i przeglądu. Nierzadko jest to warunek konieczny dla zachowania warunków gwarancji, którą w przeciwnym razie możemy zwyczajnie utracić. Na szczęście osoby niepełnosprawne, użytkujące taki sprzęt, mogą liczyć na dofinansowanie do serwisu wózka inwalidzkiego. Serwisanci, podczas kontroli pojazdu, w pierwszej kolejności sprawdzają stan akumulatora poprzez np. wyczyszczenie styków czy weryfikację jakości przewodnika. Czasem istnieje konieczności wymiany jednostki zasilającej. Należy też sprawdzić ciśnienie powietrza, dętki kół, sprawność hamulców czy ogólną stabilność całej konstrukcji.

 

Dofinansowanie na remont, naprawę wózka elektrycznego


W przypadku zakup sprzętów używanych, nierzadko musimy się liczyć z koniecznością ich naprawy lub choćby pierwszego remontu. Będzie to odpowiedzialne zachowanie, ponieważ wówczas jesteśmy w stanie zweryfikować stan wózka, sprawność hamulców czy akumulatora, jaki jest przecież niezbędnym elementem. Warto mieć na uwadze, że można liczyć na dofinansowanie na remont i naprawę wózka elektrycznego. W zależności od zakładu, który będzie wykonywał tę usługę, koszty mogą być różne, wahające się do kilkuset złotych.

 

Dofinansowanie na nowe akumulatory do wózka inwalidzkiego


Długoletnie lub częste użytkowanie wózka inwalidzkiego, wymusza na właścicielu konieczność wymiany podstawowych części. Jednym z najbardziej pożądanych jest bez wątpienia akumulator, ponieważ to on odpowiada za możliwość ciągłego i nieprzerwanego poruszania się osoby niepełnosprawnej na długich dystansach. Jest to więc bardzo ważne, dlatego warto ubiegać się również o dofinansowanie na nowe akumulatory do wózka inwalidzkiego. Ich ceny są różne, a dotacja wynosi maksymalnie 3500 zł. Pamiętajmy, że zwrot środków nie może przekroczyć 1000 zł na jeden akumulator. Możliwy jest jednak zakup dwóch akumulatorów, wówczas dofinansowanie może wynieść nie więcej niż 2000 zł.

 

Dofinansowanie na części zamienne do wózka dla niepełnosprawnych


Używane wózki inwalidzkie niosą konieczność cyklicznych przeglądów. Wtedy niezbędny może się okazać zakup części zamiennych, takich jak ładowarki, joystick, sterownik czy dodatkowe wyposażenie. Wiele z tych podzespołów ulega zużyciu przez lata, dlatego warto jest skorzystać z możliwości dofinansowania na części zamienne do wózka dla niepełnosprawnych. Konieczne jest uzasadnienie, że taki zakup będzie istotny i znacznie wpłynie na poprawę komfortu życia osoby niepełnosprawnej. Będzie to bowiem kluczowy czynnik oceny wniosku.


 
Akumulatory do wózków inwalidzkich Ładowarki do wózków inwalidzkich
akumulatory do wózków inwalidzkich Ładowarki do wózków inwalidzkich

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu