wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Dofinansowanie krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17

Dofinansowanie krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych 
Windy przyschodowe dofinansowanie PFRON Krzesełka schodowe to bardzo uniwersale urządzenia, które z powodzeniem likwidują bariery architektoniczne. Posiadają wiele zalet i nierzadko wiodą prym wśród sprzętów rehabilitacyjnych, ponieważ są łatwe w użytkowaniu, stosunkowo niedrogie i można je zamontować niemal wszędzie tam, gdzie znajdują się schody. Ile jednak kosztują i czy da się je pozyskać w ramach państwowych programów pomocowych?
 

Co to jest krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych?


Krzesełka schodowe to coraz powszechniejszy sposób likwidowania barier architektonicznych dla osób z deficytem ruchu. Są instalowane w prywatnych domach, budynkach użyteczności publicznej. Często spotyka się je w mieszkaniach seniorów, którzy mają trudności w samodzielnym poruszaniu się po schodach. Krzesełka napędzane są elektrycznie, dlatego pracują cicho, a ich eksploatacja jest tania i bezobsługowa. Są to urządzenia niemal bezusterkowe. Wyposażone w szereg akcesoriów zapewniających komfort użytkowania.


 

Rodzaje krzesełek przyschodowych


Wyróżnia się dwa podstawowe modele krzesełek schodowych, które uzależnione są od konstrukcji schodów, na jakich będą eksploatowane, czyli krzesełka poruszające się po szynie prostej lub krzywoliniowej. Montaż tych urządzeń odbywa się zaledwie w ciągu jednego dnia, a ich użytkowanie jest nieskomplikowane i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy.

 
Krzesełko na szynie prostej homeglide krzesełko na szynie krzywoliniowej ALFA
Krzesełko na szynie prostej HOMEGLIDE Krzesełko na szynie krzywoliniowej ALFA


 

Jak pozyskać dofinansowanie na windę przyschodową?


Istnieje możliwość uzyskania dofinansowanie nawet do 95% wartości krzesełek schodowych. W tym celu należy najpierw wykonać kosztorys inwestycji, wypełnić właściwy wniosek i złożyć go w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym miejscu zamieszkania osoby niepełnoprawnej. Środki finansowe pochodzą z instytucji państwowych, jak PFRON.


 

Dla kogo dofinansowanie?


Wsparcie otrzymają te osoby, których niepełnosprawność nie pozwala na swobodne poruszanie się po schodach i jest utrudnione ze względu na czynniki zdrowotne. Zakres przyznanej pomocy będzie uzależniony od sytuacji materialnej wnioskodawcy, stopnia jego niepełnosprawności, warunków socjalnych itp. Najczęściej osoby niepełnosprawne uzyskują od 60% do 85% kosztów poniesionych na zakup urządzenia. Warto mieć na uwadze, że im wcześniej złożymy wniosek, tym większe szanse na pozyskanie dofinansowania, ponieważ są one rozpatrywane w kolejności. Najlepiej udać się do danej instytucji już z początkiem nowego roku.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu