wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Dofinansowanie na remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14

Dofinansowanie na remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej



Dofinansowanie na remont łazienki dla osoby niepełnosprawnej

Likwidowanie barier architektonicznych nie jest zadaniem realizowanym wyłącznie w przestrzeni publicznej. Ma ono miejsce także w prywatnych domach, ponieważ osoby niepełnosprawne ruchowo wymagają specjalnego przystosowania przestrzeni, aby mogły komfortowo funkcjonować.



 

Wniosek o dofinansowanie na remont łazienki


Chcąc wyremontować łazienkę w celu dostosowania jej infrastruktury do wymagań osób o ograniczonej mobilności, w pierwszej kolejności należy złożyć stosowny wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Mogą to zrobić osoby, którym zostało wydane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Konieczne jest skompletowanie wszelkich niezbędnych dokumentów, jak informacja o dochodach, kserokopia dowodu tożsamości czy dokument stanowiący podstawę prawną do zameldowania w danym lokalu. Niezbędne jest także okazanie kosztorysu łazienki, który należy mieć wcześniej wykonany.


 

Kto może się ubiegać o dotację na remont łazienki?


Dofinansowanie na remont łazienki przysługuje osobom niepełnosprawnym, posiadającym orzeczenie o konkretnym stopniu niepełnosprawności wydanym przez komisję lekarską. Nie mogą to być jednak seniorzy, którym też potrzebne jest specjalne przystosowanie przestrzeni mieszkalnej. Dlatego w ich przypadku konieczne jest w pierwszej kolejności ubieganie się o taki dokument.


 

Na co można przeznaczyć otrzymane środki finansowe?


Środki finansowe przyznawane są w wysokości nawet do 95% kosztów danego przedsięwzięcia, jednak nie mogą przekroczyć kwoty piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia. Pieniądze te są przyznawane na wszelkie pomocne akcesoria, służące do usprawnienia wykonywania codziennych czynności higienicznych. Mogą to być na przykład takie urządzenia, jak podnośnik pacjenta transportowo-kąpielowy, podnośnik sufitowy czy wózek toaletowo-prysznicowy. Ich posiadanie i użytkowanie wspomaga także opiekunów, którzy mogą wówczas zadbać o własny kręgosłup i nie nadużywać siły fizycznej podczas dźwigania pacjenta. Warto mieć na uwadze, że dofinansowanie przyznawane jest wyłącznie na remont łazienki i nie uwzględnia żadnych innych pomieszczeń mieszkalnych. Pamiętajmy też, że prawo budowlane dokładnie uwzględnia normy przystosowania łazienki dla osób niepełnosprawnych.


- podnośnik wannowy,
- podnośnik pacjenta transportowo-kąpielowy,
- podnośnik pacjenta ścienny,
- podnośnik sufitowy,
- wózki toaletowo-prysznicowe.


 
PODNOŚNIK WANNOWY PODNOŚNIK TRANSPORTOWO-KĄPIELOWY PODNOŚNIK ŚCIENNY PACJENTA
 PODNOŚNIK WANNOWY PODNOŚNIK TRANSPORTOWO-KĄPIELOWY PODNOŚNIK PACJENTA ŚCIENNY
 
PODNOŚNIK SUFITOWY WÓZEK TOALETOWO PRYSZNICOWE
PODNOŚNIK SUFITOWY WÓZKI TOALETOWO-PRYSZNICOWE



 

Dlaczego warto ubiegać się o dofinansowanie na remont łazienki?


Środki finansowe przeznaczane na likwidowanie barier architektonicznych pochodzą z funduszu PFRON i należą się osobom mającym kłopoty z samodzielną mobilnością. Wszelkie akcesoria wspomagające ich funkcjonowanie stanowią więc nieocenioną pomoc i sprawiają, że stają się oni bardziej sprawczy, zyskują wiarę w siebie. Podnośnik pacjenta gwarantuje możliwość łatwego zażycia kąpieli nawet bezpośrednio pod prysznicem. Wózek toaletowo-prysznicowy będzie zaś dawał osobom niepełnosprawnym poczucie intymności i prywatności, na którą w pełni zasługują, mimo swych ograniczeń fizycznych.


dofinansowania dla inwalidów

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu