wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Dofinansowanie platform schodowych dla osób niepełnosprawnych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Dofinansowanie platform schodowych dla osób niepełnosprawnychZ pewnością wszystkim znane są platformy schodowe. Mijamy je w miejscach użyteczności publicznej, w budynkach sklepów wielkopowierzchniowych czy w urzędach. To bardzo częsty sposób likwidowania barier architektonicznych dla niepełnoprawnych, tym bardziej, że możliwe jest pozyskanie dofinansowania do tego typu urządzeń ze środków państwowych. Jak tego dokonać?


 

Powszechność platform schodowych


Z roku na rok pomoc dla osób niepełnosprawnych ruchowo staje się szersza i łatwiej dostępna. Miejsca publiczne przystosowywane są do wózków inwalidzkich, poprzez instalowanie podjazdów, wind do wysokości 3 metrów czy platform schodowych. Te ostatnie są jednym z najłatwiej dostępnych rozwiązań, ponieważ są stosunkowo tanie i niewymagające. Nie potrzebują instalacji szybu windowego lub dużej ilości miejsca. Jedynym ograniczeniem są wymiary schodów, na których platforma ma zostać zainstalowana. Platformy są jednak tak konstruowane, aby były lekkie i możliwe jak najbardziej efektywne.


 

Pomoc finansowa dla osób prywatnych


Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu platform schodowych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych, w skrócie PFRON. Spływa tam wiele wniosków, które zwykle rozpatrywane są w kolejności zgłoszenia, licząc czas od nowego roku. Aby uzyskać dofinansowanie, jakie może wynosić nawet do 95% wartości urządzenia, należy wypełnić odpowiedni wniosek dostępny także na stronie takich jednostek, jak MOPS lub PCPR. Należy to zrobić w miejscu zamieszkania osoby ubiegającej się o środki finansowe. Trzeba zebrać niezbędną dokumentację świadczącą o wysokości otrzymywanych dochodów, stopniu niepełnosprawności oraz dokumentów własności budynku, w których platforma ma być zamontowana. Warto mieć na uwadze, że osoba ubiegająca się o środki finansowe musi sama zakupić dane urządzenie, a dopiero później otrzyma zwrot poniesionych kosztów, jeśli jej wniosek został pozytywnie rozpatrzony.


 

Pomoc dla klientów instytucjonalnych


Przedsiębiorcy, właściciele firm czy zarządzający instytucjami mogą liczyć na wsparcie finansowe z unijnego programu „Dostępność plus”. Został on stworzony, by efektywnie działać aż w 8 obszarach, takich jak architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja. Program ma na celu efektywne likwidowanie barier, nie tylko architektonicznych, lecz wszelakich, dzięki czemu możliwe jest wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu klienci zinstytucjonalizowani mogą się więc ubiegać o dofinansowanie sprzętów rehabilitacyjnych czy urządzeń, typu windy dla niepełnosprawnych lub choćby platformy schodowe. Dotacje pochodzą z funduszy europejskich, norweskich i publicznych środków krajowych. W efekcie już dokonanych działań, w tysiącach budynków użyteczności publicznych zlikwidowane zostały bariery architektoniczne poprzez montaż np. platform przyschodowych dla niepełnosprawnych.

 
Winda przyschodowa prostoliniowa DELTA Winda przyschodowa krzywoliniowa OMEGA
Winda przyschodowa prostoliniowa DELTA Winda przyschodowa krzywoliniowa OMEGA

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu