wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE PODNOŚNIK SUFITOWY OSOBOWY

DOFINANSOWANIE PODNOŚNIK SUFITOWY OSOBOWYdofinansowanie podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych Dofinansowanie ze środków PFRON przyznawane jest dla osób niepełnosprawnych na likwidowanie barier architektonicznych. Dotyczy to zarówno otoczenia mieszkalnego, jak i poza domem. Jednym ze sprzętów, na jakie można pozyskać wsparcie finansowe, są podnośniki sufitowe. Stanowią bardzo istotny element ułatwiający poruszanie się osoby niepełnosprawnej we własnym miejscu zamieszkania. 
 

Czym jest podnośnik sufitowy?


Podnośnik sufitowy to bardzo nowatorskie rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby pacjentów mających trudności w samodzielnym poruszaniu się. Stosowane są zarówno w domach prywatnych, jak i klinikach, placówkach szpitalnych czy w domach dla seniorów. Przede wszystkim odciążają opiekunów od konieczność dźwigania pacjenta np. pomiędzy wózkiem inwalidzkim a łóżkiem. Istnieją nawet rozbudowane systemy szyn, które pozwalają na przemieszczanie się pacjenta pomiędzy osobnymi pomieszczeniami, np. toaletą a sypialnią. Zwykle są to rozwiązanie modułowe, jakie można dodatkowo doposażać, w zależności od potrzeb pacjenta.
 


 

Zalety podnośników sufitowych


W specjalistycznych sklepach dostępne są różne rodzaje podnośników. Te najbardziej zaawansowane, jak np. system LUNA, może kosztować nawet do 10 tys. zł. Jest on jednak bardzo wygodny, ponieważ sterowanie odbywa się za pomocą pilota, a jego obsługa jest w pełni elektroniczna. Ten innowacyjny system prowadnic charakteryzuje się udźwigiem od 200 do 275 kg. Poruszanie pacjenta odbywa się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Konieczne jest jednak najpierw precyzje rozmieszczenie szyn na suficie. Warto zwrócić uwagę, że podnośniki sufitowe tego typu można dowolnie doposażać. Istnieje możliwość dokupienia wózka do transportu przenośnej kasety LUNA czy stacji ładowania. Podnośniki sufitowe tej marki charakteryzują się ponadto minimalistycznym, choć bardzo nowoczesnym designem. Produkowane są przez skandynawską firmę z długoletnim doświadczeniem na rynku. Stanowią więc produkty najwyższej klasy, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, zarówno pacjentom, jak i osobom niepełnosprawnym.


 

Jak uzyskać dofinansowanie na podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych?


Dofinansowanie przyznawane jest w ramach środków PFRON z przeznaczeniem na likwidowanie barier architektonicznych zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Możliwe jest uzyskanie nawet do 95% zwrotu jego wartości. Wcześniej należy jednak skompletować szereg niezbędnych dokumentów. W pierwszym rzędzie będzie to wniosek, jaki wraz z innymi dokumentami składa się w MOPS lub PCPR właściwym miejscu zamieszkania pacjenta. Konieczne jest też przedstawienie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz aktualnej oferty sprzętu. Warto mieć na uwadze, że osoba niepełnosprawna jest w stanie uzyskać dofinansowanie wprost proporcjonalne do wykazywanych przez siebie zarobków, nie więcej jednak niż wysokość 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia. Procedura rozpatrywania wniosku trwa kilka tygodni. Dofinansowanie mające na celu likwidowanie barier architektonicznych może być przyznawane co roku.


 
Zastosowanie
podnośnik sufitowy dla chorego leżącego podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych
podnośnik sufitowy do domu podnośnik sufitowy do dpsu
podnośnik sufitowy do łazienki podnośnik sufitowy do pokoju

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu