wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE PODNOŚNIKA WANNOWEGO
Produkty:

DOFINANSOWANIE PODNOŚNIKA WANNOWEGO

Wszystkie osoby niepełnosprawne posiadają możliwość ubiegania się o dofinansowanie na zakup urządzeń mających za zadanie likwidację barier architektonicznych lub technicznych w budynkach. Warto więc pomyśleć o nabyciu nowego elektrycznego podnośnika wannowego. podnośnik wannowy


 


1. O podnośniku wannowym osoby niepełnosprawnej


Podnośnik wannowy to bardzo praktyczne urządzenie, które ma istotne zastosowanie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Umieszcza się go bezpośrednio w wannie, aczkolwiek nie wymaga stałego montażu. Podnośnik wannowy jest stabilny, ponieważ został wyposażony w cztery nogi z przyssawkami, jakie natychmiast przytwierdzają się do podłogi wanny. Pacjent nie ma możliwości poślizgnięcia czy utraty równowagi. Co ważne, podnośnik wannowy jest dopasowany do każdej wanny o standardowych rozmiarach, dlatego poleca się go większości pacjentów, dla których samodzielne mycie stanowi problem. Podnośnik składa się i rozkłada na dwie części, dlatego nieużywany nie zajmuje zbyt wiele miejsca w łazience. To urządzenie, które posiada szybko ładujący się akumulator, dlatego sama jego obsługa przez pacjenta nie wymaga obecności osób trzecich, dzięki czemu osoby niepełnosprawne mogą zachować prywatność podczas czynności higienicznych.

 

2. Możliwości otrzymania dofinansowania na zakup podnośnika wannowego


Niestety, wciąż nie każda osoba niepełnosprawna ma świadomość i niezbędną wiedzę, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dysponuje środkami pozwalającymi dofinansować zakup schodołazów, łóżek rehabilitacyjnych, podnośników trasnportowo-wannowych czy wreszcie podnośnika wannowego. Wszystkie te sprzęty zdecydowanie ułatwiają poruszanie się osób ograniczonych mobilnie, więc ich cel mieści się w ramach zadania realizowanego przez PFRON. Pacjenci mogą zatem liczyć na wysokie dofinansowanie, bo otrzymują nawet do 95% wartości fakturowej zakupionego urządzenia rehabilitacyjnego, które likwiduje bariery architektoniczne i ułatwia funkcjonowanie osobom chorym.

 

3. Gdzie uzyskać dofinansowanie na zakup podnośnika wannowego?


Uzyskanie dotacji wiąże się z dopełnieniem kilku formalności. Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku i złożenie go do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, właściwemu miejscu zamieszkania wnioskodawcy. Wraz z wnioskiem konieczne jest także skompletowanie pozostałych dokumentów, jak choćby:

– orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wnioskodawcy,
– kserokopia dowodu osobistego,
– dokument zameldowania,
– kosztorys lub oferta danego urządzenia rehabilitacyjnego (otrzymują Państwo od nas),
– podnośnika wannowego,
– ewentualne oświadczenia od zarobkach, pobieranych zapomogach czy rencie socjalnej lub emeryturze.

W przypadku ubiegania się o dofinansowanie podnośnika wannowego, nie ma konieczności dołączania dokumentów będących pozwoleniem na budowę czy zgodą właściciela budynku lub sąsiadów, ponieważ podnośnik wannowy nie jest montowany w pomieszczeniu na stałe. Jest to urządzenie mobilne, z którym można się przemieszczać. Rozpatrzenie wniosku trwa 30 dni, a wnioskodawca ma prawo odwołania od decyzji, jeśli ta byłaby dla niego niekorzystna.


dofinansowania z pfron dla osób niepełnosprawnych

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu