wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE PRZYSTAWKI ELEKTRYCZNEJ DO WÓZKA

DOFINANSOWANIE PRZYSTAWKI ELEKTRYCZNEJ DO WÓZKADofinansowanie przystawki elektrycznej do wózka inwalidzkiego W ramach programu rządowego „Aktywny samorząd” nieustannie przeznacza się środki dofinansowujące sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych. To właśnie dzięki tym działaniom wspomaga się osoby niepełnosprawne, a także seniorów, likwidując bariery architektoniczne, jakie stają na ich drodze. Tego rodzaju inicjatywy cieszą się dużym uznaniem wśród odbiorców, których z pewnością nie byłoby stać na samodzielny zakup wielu sprzętów rehabilitacyjnych, a nie należą one do tanich. 

Dofinansowanie napędu elektrycznego do wózka ręcznego


Dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obejmuje zarówno sprzęt rehabilitacyjny, jak i pojazdy, z których najbardziej znane i powszechne są tradycyjne wózki inwalidzkie. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się także zakup elektrycznych skuterów, które gwarantują osobom niepełnosprawnym znacznie większą dozę komfortu i wygody w poruszaniu się. Ci, którzy jednak nie decydują się na zakup skutera, mogą nabyć wyłącznie napęd elektryczny do standardowego wózka inwalidzkiego. Niestety, też nie należą one do tanich, dlatego warto posiłkować się pomocą z PFRON. Program „Aktywny samorząd” zakłada możliwość dofinansowania oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego. Maksymalna kwota wsparcia w ramach środków PFRON wynosi do 7500 zł, przy udziale własnym wnioskodawcy: co najmniej 25% ceny brutto zakupu. Sama przystawka to zaś cena ok. 7500 zł.


 

Dla kogo napęd elektryczny?


Przystawka do wózka elektrycznego, zwana także napędem elektrycznym, gwarantuje odciążenie w jeździe, ponieważ osoba niepełnosprawna nie musi już samodzielnie odpychać się za pomocą siły własnych rąk. To bardzo ważne, bo napęd pojazdu odbywa się wówczas elektronicznie. Takie rozwiązanie zapewnia wyraźną ulgę i umożliwia samodzielne przemieszczanie się po każdym terenie. Nie ma więc powodów do zdziwienia, że osoby niepełnosprawne chętnie korzystają z tego rozwiązania. Napęd elektryczny przystosowany jest do poruszania się po drogach leśnych, nierównościach, podestach czy zboczach.
 


 

Zalety napędu elektrycznego do wózka inwalidzkiego


Z łatwością da się wymienić cały szereg zalet przystawek do wózka inwalidzkiego. Przede wszystkim są one bardzo łatwe w montażu i nie wymagają posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Nie trzeba przy tym używać dodatkowych narzędzi. Urządzenie waży 11 kg + akumulator, który jest odpinany i zabezpieczony kluczykiem. Samodzielne umieszczenie napędu w bagażniku nie będzie więc stanowiło żadnego problemu dla użytkownika. Można go zabierać w podróż, a następnie pokonywać większe dystanse szacując, jak daleko da się ujechać na pełni naładowanym akumulatorze. Z pomocą tego rozwiązania można się poruszać nawet do 40 km przy maksymalnej prędkości 24 km/h. Takie możliwości napędu sprawiają, że dzięki swej mobilności i kompaktowego charakteru, wiele osób niepełnosprawnych wybiera przystawkę, aniżeli skuter inwalidzki. Tym bardziej, że jest od niego też dużo tańszy.

 
napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego przystawka elektryczna do wózka dla niepełnosprawnych elektryczny napęd do wózka dla niepełnosrpawnych
Napęd elektryczny do wózka dla niepełnosprawnych DONKEY TITAN

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu