wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE ROWER TRÓJKOŁOWY REHABILITACYJNY
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

DOFINANSOWANIE ROWER TRÓJKOŁOWY REHABILITACYJNYrower trójkołowy dla niepełnosprawnych Rowery trójkołowe Vermeiren lub innych producentów dostępnych w Polsce, to sprzęt drogi choć niezwykle przydatny osobom niepełnosprawnym. Jest polecany przez rehabilitantów oraz lekarzy. Sprawdza się zarówno jako niezawodny środek transportu, ale także jako rower treningowy, za pomocą którego można rehabilitować narząd ruchu na świeżym powietrzu. Czy wysoka cena rowerów trójkołowych ma być przeszkodą w ich zakupie, czy może są inne sposoby ich sfinansowania?

 


 

Cena roweru trójkołowego

 

Ceny rowerów trójkołowych są bardzo różne. Wahają się w zależności od wersji czy marki. Rower trójkołowy dla dorosłych to koszt ok. 2500 zł brutto. Droższe będą rowery trójkołowe elektryczne. Za nie trzeba już zapłacić kilka razy więcej, czyli ok. 8600 zł brutto. Konkretna wersja wyposażenia czy model pojazdu musi być dokładnie dopasowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Ci, co nie mogą napędzać roweru siłą mięśni własnych nóg, powinni skorzystać z rowerów z napędem elektrycznym. Są droższe, ale zapewniają pełną niezależność od pomocy osób trzecich i gwarantują swobodę poruszania się. 

Trudności z kwalifikacją rowerów trójkołowych

 

Zdecydowana większość sprzętu dla osób niepełnosprawnych podlega dofinansowaniu ze środków państwowych. Bywa jednak, że trudno jest je zaliczyć do konkretnych potrzeb niepełnosprawnych i wówczas nie można uzyskać na nie dotacji. Rowery trójkołowe nie są ta niezbędne jak np. wózki inwalidzkie, ale także mają za zadanie m.in. likwidować bariery architektonicze. Nie jest to, co prawda, sprzęt służący do rehabilitacji w warunkach domowych, stąd można odnieść wrażenie, że nie mieści się w kategorii tych urządzeń, jakie będą dofinansowane. Zanin złożymy wniosek o dotację, warto wcześniej zapytać w MOPS lub PCPR czy rower trójkołowy kwalifikuje się do otrzymania dofinansowania, ponieważ może być objęty specjalnym programem i zakwalifikowany inaczej, niż się spodziewaliśmy 

Rower trójkołowy – czy jest dofinansowywany?

 

Osoba ubiegająca się o dofinansowanie roweru trójkołowego ze środków PFRON musi zebrać komplet dokumentów, które wykażą, że jest to urządzenie wspomagające jej codziennie funkcjonowanie. Rower trójkołowy jest przyznawany głównie osobom ze schorzeniami ruchowymi.  Zainteresowani muszą uzyskać zlecenie zaopatrzenia do uprawnionego sprzętu od lekarza, a następnie dokonać zakupu w sklepie, który współpracuje z PFRON. Okazuje się więc, że najpierw trzeba zakupić rower trójkołowy, a dopiero później istnieje szansa na zwrot poniesionych kosztów. Wnioski o dofinansowanie można też składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie właściwym miejscu zamieszkania. O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku decyduje m.in. kryterium dochodowe. Wówczas konieczne jest też skompletowanie innych niezbędnych dokumentów, jak zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności, zaświadczenie o wysokości dochodów itp. Wnioski przyznawane są na bieżąco, aż do wyczerpania środków.

 Tu kupisz >>> rowery trójkołowe


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu