wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE WINDY PRZYSCHODOWE

DOFINANSOWANIE WINDY PRZYSCHODOWEwinda przyschodowa Powszechność wind przyschodowych wciąż rośnie. Jest to spowodowane ich ogromną dozą praktyczności, komfortu użytkowania oraz niewielkiej ceny, w stosunku do ich jakości. Tego rodzaju pojazdy przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych bądź seniorów, którzy mają trudności z samodzielnym poruszaniem się po schodach. 

Krzesełka przyschodowe – zastosowanie


Windy przyschodowe znajdują swoje miejsce w wielu domach prywatnych zamieszkiwanych przez osoby, które posiadają ograniczoną możliwość ruchu. Są nierzadko stosowane również w budynkach użyteczności publicznej, jak urzędy, hotele, kliniki i szpitale, ponieważ zajmują bardzo niewiele miejsca, a ich montaż nie należy do skomplikowanych.


 

Windy przyschodowe – zalety


Z pewnością można wymienić całą masę zalet wind przyschodowych. Przede wszystkim mogą być bez problemu stosowane przez osoby prywatne. Dlatego właśnie polecane są do domów zamieszkiwanych np. przez seniorów. Mogą być montowane zarówno na schodach krętych, jak i prostych. Dodatkowo pracują niezwykle cicho, a ich mechanizm jest w pełni nowoczesny. Podczas korzystania z krzesełek przez któregoś z mieszkańców domu, ich załączanie nie będzie przeszkadzało najbliższemu otoczeniu. Co ważne, mimo iż windy przyschodowe zostały stworzone z zachowaniem najnowszych technologii, są bardzo łatwe w obsłudze, dlatego nie sprawią problemu nawet osobom starszym czy tym niebędącym blisko z nowinkami technicznymi.


 

Dofinansowanie na krzesełka przyschodowe


Cena wind przyschodowych jest różna, w zależności od dostępnego modelu, jego funkcjonalności i zastosowania. Najtańsze wahają się od kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Ich wybór powinien być więc uzależniony od potrzeb konkretnego użytkownika, aby dopasować konkretny model do indywidualnego odbiorcy tego sprzętu. Można też liczyć na dofinansowanie poszczególnych typów wind schodowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program ten realizowany jest w związku z likwidowaniem barier architektonicznych, a taką barierą są z pewnością schody usytuowane zarówno w domach prywatnych, jak i w innych budynkach.


 

Zasady przyznawania dofinansowania


Windy przyschodowe mają szansę być sfinansowane z funduszu PFROn nawet w wysokości aż 80% ich wartości. To bardzo dużo, ale należy w tym celu właściwie wypełnić wniosek składając go w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) lub w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Do dokumentów trzeba dołączyć kosztorys bądź ofertę krzesełka przyschodowego, a także dokument zameldowania w konkretnym budynku, w jakim ma zostać zamontowane. Niezbędna będzie też kserokopia dokumentu tożsamości, orzeczenie o niepełnosprawności i wypełniony wniosek o dofinansowanie. Istotnym warunkiem uzyskania zwrotu kosztów poczynionej inwestycji jest zachowanie właściwej kolejności działania, a więc złożenie wniosku, a dopiero później zrealizowanie planowanej inwestycji.

 
WINDA PRZYSCHODOWA PROSTOLINIOWA WINDA PRZYSCHODOWA KRZYWOLINIOWA
Ceny windy przyschodowej od 9890zł brutto Ceny windy przyschodowej od 29 990zł brutto

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu