wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » DOFINANSOWANIE WÓZKI TOALETOWO-PRYSZNICOWE

DOFINANSOWANIE WÓZKI TOALETOWO-PRYSZNICOWEDOFINANSOWANIE WÓZKI TOALETOWO-PRYSZNICOWE Szeroka oferta wózków toaletowo-prysznicowych zachęca chętnych do ich zakupu. To bardzo wartościowa pomoc, która na co dzień jest w stanie zmienić funkcjonowanie osób niepełnosprawnych, czyniąc je łatwiejszym i bardziej dogodnymi. Warto więc przyjrzeć się możliwości ich dofinansowania, aby odciążyć finansować tych pacjentów, którzy będą ich naprawdę potrzebowały.
 

Wózki sanitarne – zastosowanie


Wózki toaletowo-prysznicowe spotykane są coraz częściej w domach opieki dla seniorów, w klinikach, szpitalach, ale także w domach prywatnych. Stanowią naprawdę nieocenioną pomoc dla tych, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi. Odciążają ich w codziennej pielęgnacji i utrzymaniu higieny. Wózki poruszają się na kółkach, dlatego umożliwiają transfer pacjenta z pokoju mieszkalnego do łazienki. Nierzadko stosowane są jednak także jako mobilna toaleta, ze względu na fakt, że posiadają otwór higienicznych. Może on być maskowany, a wówczas wózek służy jako krzesełko.


 

Krzesełka toaletowo-prysznicowe – zalety

Te niewielkie pojazdy sanitarne umożliwiają bezproblemowe wykonywanie wszelkich czynności higienicznych. Wózek sanitarny został wykonany z materiałów wodoodpornych, zapewniających dodatkowo łatwe i szybkie czyszczenie. Można go więc użytkować bezpośrednio pod prysznicem. Są bezpieczne, wyposażone w hamulce, które blokują możliwość ich bezwiednego poruszania się. W zależności od modelu krzesełka, istnieją szansa posiadania regulowanego siedziska, podnóżka, podłokietników czy zagłówka. Takie rozwiązanie ułatwia uzyskanie komfortowej pozycji pacjenta podczas wykonywania czynności higienicznych.


 

Dofinansowanie – wózki toaletowo-prysznicowe


Koszt krzesełek sanitarnych bywa za wysoki dla osób prywatnych, dlatego dogodnym rozwiązaniem może się stać dofinansowanie takiej inwestycji. Nie jest to możliwe, jeśli mowa o refundacji płynącej z NFZ. Jedyną szansą będzie więc zakup wózka toaletowo-prysznicowego z pomocą PFRON. Program organizowany jest w związku z założeniem likwidowania barier architektonicznych. Dofinansowanie może obejmować nawet do 80% ich wartości.


 

Jak uzyskać dofinansowanie na krzesełka sanitarne?


Cena wózków toaletowo-prysznicowych jest różna, w zależności od dostępnego modelu pojazdu. Jego koszt może wynieść od 1,5 tys. zł do nawet 2 tys. zł. Taki zakup można sfinansować po uprzednim złożeniu wniosku w odpowiednim urzędzie, jakim jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Istotnym warunkiem jest skompletowanie dokumentów i podpisanie umowy jeszcze przed zakupem sprzętu. W przeciwnym wypadku nie można będzie liczyć na dofinansowanie. Dokumenty niezbędne do skompletowania wniosku, to m.in. skan dowodu tożsamości, orzeczenie o niepełnosprawności czy oferta wózka, jaki osoba chętna pragnie zakupić. Chcąc uzyskać dofinansowanie, należy spełnić te wszystkie warunki, a następnie oczekiwać na decyzję PFRON. Nierzadko są one rozpatrywane pozytywnie.


 

Wózki toaletowe z małymi kołami

Wózek toaletowy SHOWER I wózek prysznicowy etac clean
Wózek sanitarny z małymi kołami SHOWER I

Wózek sanitarny z małymi kołami ETAC CLEAN

wózek sanitarny pluo 5 vermeiren wózek sanitarny etac swift Mobile 2
Wózek sanitarny z małymi kołami PLUO 5 Vermeiren Wózek sanitarny z małymi kołami ETAC SWIFT MOBILE 2 

Wózki toaletowe z dużymi kołami 24'

wózek sanitarny z dużymi kołami shower II wózek sanitarny pluo 24
Wózek sanitarny z dużymi kołami SHOWER II Wózek sanitarny z dużymi kołami PLUO 24 Vermeiren 

Wózki toaletowe z odchylanym oparciem

Wózek sanitarny z odchylanym oparciem SHOWER III Tilt Wózek sanitarny z odchylanym oparciem SWIFT MOBILE 2 TILT
Wózek sanitarny z odchylanym oparciem SHOWER III Tilt Wózek sanitarny z odchylanym oparciem SWIFT MOBILE 2 TILT 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu