wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Finansowanie - schodołazy towarowe » Dofinansowanie z ZUS (prewencja wypadkowa)
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Dofinansowanie z ZUS (prewencja wypadkowa)Dofinansowanie z ZUS na schodołaz przemysłowy


Dość powszechną opcją finansowania wózków elektrycznych jest nabywanie ich ze środków zewnętrznych. Oznacza to, że kupujący w ogóle nie korzysta z własnych pieniędzy lub robi to w bardzo ograniczonym stopniu. Taką możliwość zakupu schodołazów towarowych dają urzędy pracy lub np. ZUS. Trzeba tylko umiejętnie wyszukać określony program dofinansowania i złożyć wniosek. Najczęściej są to takie projekty, jak choćby prewencji wypadkowej czy ze środków dofinansowujących nowego pracownika, czyli na wyposażenie stanowiska pracy. Przy otwieraniu nowej firmy można także skorzystać z dotacji na uruchomienie własnej działalności, w której budżecie uwzględnia się zakup schodołazów towarowych.

 

Dofinansowanie z ZUS – prewencja wypadkowa


Program tzw. prewencji wypadkowejzostał opracowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ma on na celu ograniczenie występowania wypadków przy pracy w tych zakładach, w których odnotowano największą ich liczbę. W ramach tego projektu, właściciele firm i przedsiębiorstw mogą liczyć na dofinansowanie kosztów zakupu urządzeń, które pomogą wyeliminować niebezpieczeństwo. Jeśli mowa o firmach, gdzie istotnym zadaniem pracowników jest dźwiganie, przenoszenie i transport ładunków po schodach, ewentualne dolegliwości kręgosłupa, jakie mogą być tego konsekwencją, zostaną ograniczone przez zakup, np. schodołazów towarowych. Takie wózki elektryczne niemal do zera wyeliminują poważne zagrożenie wystąpienia urazów kręgosłupa. Program prewencji wypadkowej wydaje się być przemyślany ekonomicznie. Jeśli wdrożyć bowiem w funkcjonowanie firmy i realizowanie zleceń urządzeń typu elektryczne wózki schodowe, to zakres dolegliwości kręgosłupa zmaleje niemal do zera. Pracownicy nie będą więc masowo korzystać ze zwolnień chorobowych, co w efekcie zmniejszy także wydatki samego Zusu.

 

Schodołaz towarowy ze środków ZUS - warunki


Wózki towarowe mogą zostać zakupione również ze środków przydzielanych przez ZUS. Głównym założenie organizowanych przez ZUS projektów jest zapobieganie wypadkom przy pracy oraz chorobom zawodowym. Procedura zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Ewentualnych schorzeń spowodowanych choćby dźwiganiem można unikać poprzez zakup właśnie schodołazu elektrycznego, czyli urządzenia, które wykona to zadanie za pracowników. Aby ubiegać się o wsparcie i dofinansowanie wózków elektrycznych, firma nie może zalegać z żadnymi należnymi składkami wobec urzędu skarbowego oraz ZUS. Zwykle zainteresowanie dopłatami, także do schodowych wózków elektrycznych, jest bardzo duże, co wynika z możliwości otrzymania pokaźnych środków finansowych. Zakup schodołazu towarowego bez angażowania własnej gotówki jest wyjątkowo zachęcającą opcją. Osoby, które będą się ubiegać o przyznanie funduszów na pokrycie zakupu schodołazów muszą pamiętać, że dopłata nie może być przyznawana częściej, niż raz na trzy lata. Konieczne jest także wykorzystanie środków zgodnie z regulaminem, bo w przeciwnym wypadku będą musiały zostać zwrócone.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Finansowanie - schodołazy towarowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu