wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Ile kosztuje platforma pionowa, winda dla niepełnosprawnych?
Produkty:
Polecamy

Ile kosztuje platforma pionowa, winda dla niepełnosprawnych?Platformy pionowe to inteligentne urządzenia, których zadaniem jest likwidowanie barier architektonicznych w miejscach publicznych i przestrzeni prywatnej. Często spotyka się je więc w blokach na osiedlach. Instalowane są wówczas w sąsiedztwie ściany zewnętrznej tuż przy balkonie i stanowią prywatne wejście do mieszkania osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Widuje się je także na peronach, skwerach, w metrze oraz w budynkach wielkopowierzchniowych. Spełniają tam rolę windy, aczkolwiek do ich instalacji nie potrzeba szybu. Jakie są ceny tych wysoko efektywnych urządzeń? winda dla osób niepełnosprawnych jura 14.10

 

Koszt windy dla niepełnosprawnych


Platforma pionowa do wysokości 3 metrów nie należy do tanich rozwiązań, jednak nawet osoby prywatne mogą się ubiegać o dofinansowanie tego urządzenia, jeśli zdecydują się je zamontować dla własnych potrzeb. Ceny wind dla niepełnoprawnych zaczynają się już od 29 tysięcy złotych i będą uzależnione od swojej konstrukcji, dodatkowych akcesoriów i usprawnień, a także możliwości ich montażu w miejscu docelowym. Aby zmniejszyć cenę urządzenia, warto obliczyć także koszty dodatkowe, jak np. wykonawstwo płyty fundamentowej pod windę, które można powierzyć inwestorowi lub sprzedawcy platformy Prolifter (5000zł brutto).


 

Istotne zalety platform dla niepełnoprawnych


Platformy dla niepełnosprawnych charakteryzują się dużą przestrzenią transportową, co oznacza, że mogą przewieść osobę na wózku inwalidzkim wraz z jej opiekunem. Znacznie skraca to czas niezbędny na pokonanie schodów, nawet w porównaniu do innych rozwiązań mających za zadanie likwidować bariery architektoniczne. Charakteryzują się bardzo długą żywotnością i niezawodnością, ponieważ są niemal bezusterkowe. Dzieje się tak za sprawą zastosowanego w urządzeniu mechanizmu funkcjonowania i napędu elektryczno-śrubowego. Poza tym cechują się łatwym montażem, bez konieczności zmiany projektu budynku, gdyż nie posiadają szybu, jak inne windy.


 

Wyposażenie a cena platformy


Na cenę windy dla niepełnosprawnych składa się szereg jej udogodnień oraz cech konstrukcyjnych. Każda platforma pionowa jest indywidualnie przystosowana do miejsca swego przeznaczenia i to także będzie wpływać na jej wartość. Wysokość podnoszenia urządzenia może być bowiem różna i wahać się od 50 cm do 3 metrów. Windy mogą być ponadto przelotowe oraz kątowe, co też wpływa na koszty. Jeśli platforma instalowana jest na zewnątrz budynku, to niektóre jej elementy muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych, a delikatna elektronika będzie wówczas wymagała dodatkowej obudowy. Taka wzmocniona i chroniona konstrukcja wymusza większe koszty. Nie bez znaczenia będzie także wybór zasilania, a więc moc windy. Można wybrać pomiędzy zasilaniem 230v lub 400v. Kupujący zwraca też uwagę na rodzaj zjazdu pomiędzy wersją manualną a elektryczną. Ta druga będzie oczywiście droższa. Wszelkie niestandardowe życzenia klienta, jak choćby wybór koloru, mogą istotnie wpłynąć na ostateczną cenę sprzętu.


>>> Tu znajdziesz windy dla osób niepełnosprawnych do 3m

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu