wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jak działa podnośnik dla osób niepełnosprawnych?
Produkty:

Jak działa podnośnik dla osób niepełnosprawnych?



Nowoczesna technologia zdaje się coraz bardziej służyć człowiekowi, stąd na rynku pojawia się więcej sprzętów odciążających opiekunów osób niepełnosprawnych czy samych seniorów. Godnym uwagi jest na pewno podnośnik elektryczny osobowy spełniający wiele istotnych funkcji w codziennym użytkowaniu.

 

Co to jest podnośnik elektryczny dla niepełnosprawnych?


Podnośnik transportowy osobowy, to urządzenie mające ogromne znaczenie w rutynowej opiece nad chorymi i seniorami. Pozwalają bezpiecznie i w bardzo łatwy sposób przenosić pacjenta z łóżka, wózka inwalidzkiego czy transportować go do wanny lub do toalety.

Z użyciem podnośnika wszystkie te czynności ograniczają do minimum użycie siły własnej opiekuna i maksymalnie odciążają kręgosłup, zapobiegając urazom mechanicznym kręgów oraz ich przeciążeniom.

Podnośniki można składać bez użycia narzędzi i swobodnie transportować. Mogą więc być przydatne tym, którzy zawodowo zajmują się opieką nad osobami chorymi. Będą stanowić wyposażenie ich warsztatu pracy.
podnośnik dla osoby niepełnosprawnej

 

 

Dla kogo podnośniki transportowo-kąpielowe?


Podnośniki osobowe okazują się bardzo przydatne dla osób, które są dotknięte paraliżem, amputacją czy deformacjami kończyn, ale także mają dolegliwości wywołujące sztywność i uszkodzenia stawów. Tego rodzaju urządzenia cenią sobie również chorzy na układ krążenia i osoby starsze, które ze względu na wiek mają problemy z samodzielnym poruszaniem się i potrzebują w tym aspekcie pomocy osób trzecich.

 


 

Ile kosztuje podnośnik dla osób niepełnosprawnych?


Koszt podnośnika transportowo-kąpielowego dla osób niepełnosprawnych nie jest wysoki, biorąc pod uwagę zakres jego zastosowania oraz komfort, jaki ze sobą niesie zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna. Cena podnośnika o udźwigu do 150 kg z podwieszką waha się w okolicach 3700 zł.

Należy tu wspomnieć, że można ubiegać się o dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego. Często udaje się uzyskać nawet do 95% jego wartości, które płyną ze środków PEFRON. Wystarczy złożyć wniosek do MOPR i czekać na odpowiedź. Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględniane są potrzeby pacjenta, stopień jego niepełnosprawności oraz poziom zamożności.


dofinansowanie na podnośnik pacjenta


 

Podstawowe cechy techniczne podnośnika pacjenta


Podnośnik transportowy dla niepełnosprawnych napędzany jest elektrycznie i sterowany za pomocą pilota. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala szybko wykonać wszelkie niezbędne czynności bez użycia siły. Składa się z regulowanej ramy jezdnej, aby możliwe było uzyskanie oczekiwanej stabilności. W zależności od modelu, zawieszka jest wykonana z materiałów szybkoschnących, trwałych i przepuszczających wodę. Dzięki temu mogą być one stosowane w wannie, pod prysznicem i podczas codziennej toalety. Dbałość o materiał zapewnia higienę i gwarantuje oczekiwany komfort.

Wszystkie modele podnośników dla niepełnosprawnych w standardzie posiadają kółka, co umożliwia swobodne przemieszczanie urządzenia z pacjentem w żądane miejsce. Nierzadko wymagają także zastosowania blokady, aby opieka nad pacjentem była bezpieczna i zapewniała mu należyty spokój oraz wygodę. Przed zakupem warto jest rozważyć, jaki wybór nosidła będzie najodpowiedniejszy dla konkretnego zastosowania podnośnika. Dzielą się one na nosidła do użytkowania wyłącznie w toalecie, wyposażone w zagłówek oraz nosidła uniwersalne.



 

Instrukcja przenoszenia pacjenta z podnośnika


By przenieść pacjenta na łóżko z użyciem podnośnika, należy umieścić wózek inwalidzki blisko materaca, a następnie podłożyć pod plecy chustę/nosidło. Ręce i nogi muszą się znajdować w bezpiecznej pozycji. Chory obejmuje opiekuna w pasie, a w tym czasie chusta zostaje podłożona pod jego uda. Podstawę podnośnika należy rozszerzyć, zwolnić hamulce wózka inwalidzkiego i bezpiecznie podjechać pod podnośnik. Następnie trzeba zablokować koła zarówno wózka, jak i podnośnika.

Chustę należy zawiesić na ramionach podnośnika i uruchomić go za pomocą pilota. Ramiona unoszą się w sposób elektryczny, a ich regulacja odbywa dzięki pilotowi. Potem wystarczy już tylko umieścić chustę nad łóżkiem, obniżyć ramiona podnośnika do żądanej pozycji, wygodnie ułożyć chorego na boku, aby swobodnie wyjąć chustę.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu