wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jak pokonać schody na wózku inwalidzkim?
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

    Prolifter
    Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

    Firma Arial Piotr Karwalski
    NIP: 8361812775
    REGON: 100760535

    ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
    96-100 Skierniewice
    woj. łódzkie
  • E-mail: biuro@prolifter.pl
  • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
    729 888 698
    Piotr (rehabilitacja):
    663 221 727
    Bartosz (schodołazy):
    697 301 691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Jak pokonać schody na wózku inwalidzkim?Ograniczone możliwości poruszania się spowodowane niepełnosprawnością ruchową są wyjątkowo przykrą dolegliwością. Osoby, które muszą się z tym borykać bywają zrezygnowane, a nierzadko brakuje im też poczucia własnej wartości. Na co dzień spotykają się z barierami architektonicznymi, którym trudno jest sprostać z pozycji wózka inwalidzkiego. Mimo licznych rozwiązań architektonicznych, nieustannej aktualizacji ustaw z zakresu prawa budowlanego, bariery architektoniczne i tak są zmorą wielu budynków mieszkalnych, miejskiego otoczenia czy budynków użyteczności publicznej. Jednym z efektywnych rozwiązań będzie na pewno schodołaz osobowy, który daje szansę osobom niepełnosprawnym na samodzielne pokonanie schodów i dotarcie do miejsca docelowego. transport osoby niepełnosprawnej po schodach
 

Jaki schodołaz wybrać?


Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim najczęściej wybierają schodołazy gąsienicowe, ponieważ mechanizm gąsienicy pozwala na pokonanie schodów prostych i stromych, jakie zwykle spotyka się w przestrzeni miejskiej i na wąskich klatkach schodowych. Schodołazy z podpięciem do wózka inwalidzkiego dodatkowo gwarantują osobie niepełnosprawnej duży komfort stabilnego zaczepienia wózka do urządzenia, bez konieczności na przykład przesiadania się na krzesełko. Co ważne, takie schodołazy nie wymagają od opiekunów zaangażowania ich siły mięśni czy nadwyrężania kręgosłupa. Dużym uproszczeniem jest także korzystanie ze schodołazów wyposażonych w platformy i podesty, na które wjeżdża standardowy wózek inwalidzki lub wózek elektryczny. Wystarczy tylko podjechać od tyłu wózka, aby ten znalazł się na rampie, został tam stabilnie umocowany i był gotowy na transport osoby niepełnosprawnej po schodach budynku na piętro.
 
 

Schodołaz kroczący krzesełkowy - zwrotny i funkcjonalny


Poza schodołazem gąsienicowym, na rynku dostępne są też schodołazy kroczące, które zwykle kupowane są do pokonywania schodów krętych zabiegowych. Ich konstrukcja dyskwalifikuje możliwość poruszania się schodołazem gąsienicowym, ponieważ utknąłby na którymś z pięter bez możliwości wykonania jakiegokolwiek manewru z racji choćby brakującego miejsca. Schodołazy kroczące są zwrotne, a osoba niepełnosprawna może komfortowo pokonywać kolejne stopnie. Do ich obsługi niezbędny będzie jednak opiekun czy operator, który steruje urządzeniem i stabilizuje jego konstrukcję. Schodołazy kroczące poruszają się za pomocą automatycznie wysuwanego wysięgnika, który samodzielnie ustawia się na krańcu każdego stopnia. Są to urządzenia bezpieczne i funkcjonalne, a ponadto gwarantują nieprzerwaną pracę przez nawet 75 pięter. Zasilane są, podobnie jak schodołazy gąsienicowe, bardzo pojemną baterią, zapewniającą długi czas użytkowana. Ich istotną zaletą jest także możliwość składania schodołazu, dlatego są na pewno łatwe w transporcie, a poza tym nie odznaczają się dużą wagą. Schodołazy kroczące można zabierać gdziekolwiek osoba niepełnosprawna zamierza się udać, co daje im poczucie pewności i sprawności.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu