wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jak wybrać schodołaz dla dzieci?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jak wybrać schodołaz dla dzieci?Z wielu różnych względów zdarza się, że również dzieci są zmuszone do korzystania z wózków inwalidzkich. Mają problemy z normalnym poruszaniem się, posiadają schorzenia kręgosłupa lub narządu ruchu. Często ich narzędziem przemieszczania jest wózek inwalidzki z powodu MPD. W każdej sytuacji należy zrobić wszystko, aby maksymalnie ułatwić im codzienne funkcjonowanie i sprawić, żeby rodzice lub opiekunowie także ograniczyli swój wysiłek podczas permanentnej opieki nad dziećmi z problemami narządu ruchu. Jak tego dokonać z pomocą nowych technologii?


 

 

Jaki wybrać schodołaz do wózka spacerowego lub buggy?


Wózki dziecięce, spacerowe oraz wózki buggy także trzeba wnosić po schodach, znosić i przemieszczać, ponieważ trudno jest im pokonać bariery architektoniczne. Rozwiązaniem i znacznym odciążeniem stanie się schodołaz Jolly Junior 2. To mobilne urządzenie, które przystosowane jest do konkretnego rodzaju wózków buggy. Schodołaz został wyposażony w mechanizm gąsienicowy, który pokonuje stopnie o niewielkim nachyleniu. Jego zasięg to aż 50 pięter na jednym naładowaniu akumulatora. Nadaje się do zastosowania wyłącznie na schodach prostych, jakie spotykamy np. na klatkach schodowych, skwerach, w parkach czy w domach wolnostojących. Jego udźwig wynosi 130 kg. Wózek bardzo łatwo zaczepia się na schodołazie. Wystarczy podjechać nim pod wózek i wykonać kilka mocowań, co ważne, bez wysiłku, dzięki czemu nie obciąża się jego obsługą opiekunów.

schodolaz do wózków spacarowych, buggy

 

Jaki schodołaz do wózka standardowego dziecięcego?


Standardowy wózek dziecięcy jest bardzo często użytkowany przez dzieci mające problemy z narządem ruchu czy kłopoty z utrzymaniem równowagi podczas poruszania się. Schodołazem, który potrafi ułatwić wnoszenie i znoszenie wózka po schodach jest schodołaz Jolly standard. Jest niezwykle zwrotny i łatwo się go prowadzi. Bez problemu poradzi sobie nawet z ciasnymi przejściami na klatkach schodowych czy w wąskich przestrzeniach. To jeden z najmniejszych schodołazów do transportu wózka dostępny na rynku. Napędzany mocnym silnikiem elektrycznym 12 V - 160 W DC, który pokonuje do 24 stopni w ciągu jednej minuty. Inny rozwiązaniem może być tak samo skuteczny schodołaz Jolly MINI RAMP. Posiada znacznie mniejsze rampy od swojego poprzedniego modelu, dzięki czemu sprawdza się w bardzo wąskich pomieszczeniach. Ten schodołaz do wózków dla dzieci ma bardzo wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu pokonuje nawet do 50 pięter.

schodołaz dla dzieci do wózka standardowego


 

Jaki schodołaz do wózka aktywnego dziecięcego?


Schodołaz Jolly MINI RAMP to nieco lepsza wersja swego poprzednika, który był większy. Tym razem producent wyposażył schodołaz gąsienicowy w znacznie mniejsze rapy umożliwiające łatwe manewrowanie schodołazem transportując wózek w ciasnych przestrzeniach. Jego podstawową zaletą jest zwrotność, ale też kompaktowe rozmiary po złożeniu schodołazu. Ten schodołaz gąsienicowy dla dzieci można łatwo schować w bagażniku samochodu, przewozić go wraz z wózkiem dając tak niezbędne odciążenie wszędzie, gdzie tylko będzie potrzebny. Dzieje się tak ze względu na możliwość rozłożenia na dwie części. Waży wówczas 70 kg zapewniając bardzo przyzwoite osiągi. Ten schodołaz gąsienicowy do wózków dziecięcych posiada udźwig do 150 kg, co jest wystarczające. Warto nadmienić, że spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa za co odpowiada między innymi negatywny elektromagnetyczny hamulec 12 V. Pewności prowadzenia dodają wygodne rączki wykończone antypoślizgowym materiałem.

schodołaz do wózka aktywnego dziecięcego

 

Jaki schodołaz do elektrycznego wózka dziecięcego?


Elektryczny wózek dziecięcy może być wygodnie transportowany po schodach prostych przez schodołaz Jolly MINI RAMP. Idealnie spełnia zadanie likwidacji barier architektonicznych do bloków, na klatkach schodowych, ponieważ są to bardzo wąskie przestrzenie. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą łatwością obsługi, ponieważ nie trzeba już przypinać wózka do schodołazu, a jedynie najechać wózkiem na rampy, po czym zaciągnąć hamulec. Dodatkowym sposobem transportu jest schodołaz Jolly RAMP, który pokonuje stopnie o maksymalnym nachyleniu 35° i o maksymalnej wysokości 180 mm. Sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie odstępy pomiędzy stopniami są większe niż zazwyczaj. Schodołaz z najazdami będzie więc niezbędny w skwerach, parkach, w przestrzeni miejskiej.

schodołaz do wózka elektrycznego dla dzieci

 

A może schodołaz krzesełkowy YACK N961?


Schodołaz krzesełkowy wyposażony w klin i peloty boczne oraz 5 punktowe pasy boczne dla bezpieczeństwa może być alternatywnym rozwiązaniem, jeśli zależny nam na transporcie osoby niepełnosprawnej bez wózka inwalidzkiego. Schodołaz kroczący wyposażony w wygodne krzesełko sprawdzi się na każdego rodzaju schodach, a dzięki automatycznemu systemowi hamującemu na krawędzi stopni, zapewni maksymalne bezpieczeństwo podczas transportu. Jest przeznaczony dla dzieci, które mogą choć na chwilę opuścić swój wózek inwalidzki przesiadając się na krzesełko. Kroczący schodołaz dla niepełnosprawnych dzieci rozkłada się na kilka części, by móc go łatwo przewozić. Po pełnym naładowaniu baterii można go użytkować nawet do kilku dni.

schodołaz krzesełkowy dla dzieci
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu