wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaki jest najlepszy schodołaz?
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14

Jaki jest najlepszy schodołaz?Oferujemy najróżniejsze modele i typy schodołazów, które dobiera się zawsze do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed zakupem należy więc rozważyć zarówno wagę przyszłego użytkownika schodołazu, miejsce, w którym schodołaz będzie regularnie wykorzystywany do transportu, jak i poziom mobilności samego urządzenia, np. możliwość składania bądź rozkładania czy nawet jego rozmiar. Precyzyjna analiza tych podstawowych czynników pozwoli na dobranie najlepszego schodołazu, który będzie spełniał oczekiwania osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 

Schodołaz gąsienicowy


Schodołazy transportowe bazujące na systemie gąsienic są niezwykle łatwe w obsłudze. Jest to istotne szczególnie dla operatora. Schodołazy gąsienicowe nie sprawią najmniejszego problemu drobnym opiekunom, pozbawionym siły własnej. Inaczej niż w przypadku schodołazów kroczących, które wymagają większego zaangażowania fizycznego ze strony operatora. Można je składać i rozkładać na dwie części, dzięki czemu zmieszczą się w bagażniku choćby niewielkiego samochodu. Przede wszystkim jednak, schodołazy gąsienicowe zostały zaprojektowane do pokonywania schodów prostych o małym kącie nachylenia stopni do 35%. Wysokość stopni jest zaś bez znaczenia.
schodołazy gąsienicowe z wózkiem
 

schodołaz kroczący krzesełkowy

Schodołaz kroczący krzesełkowy Schodołazy kroczące pokonają schody o wysokości stopnia max 23 cm i o kącie nachylenia do 50 stopni. Schody zaś nie powinny przekraczać szerokości minimalnej 60 centymetrów. Urządzenia tego typu najczęściej nabywa są więc do kamienic lub budynków mających nieco bardziej urozmaiconą architekturę poszczególnych kondygnacji. Bloki i nowocześniejsze budownictwo będzie raczej przyjazne dla schodołazów gąsienicowych, ze względu na regularne, proste stopnie. Trzeba mieć także na uwadze, że schodołazy kroczące wymagają użycia siły przez operatora. Nierzadko zabiegiem koniecznym podczas transportu jest znalezienie punktu równowagi, aby stopa schodołazu mogła się bezpiecznie wychylić i przenieść ciężar urządzenia na kolejny stopień, bez szkody dla osoby transportowanej. Ich obsługa może się zatem okazać nieco bardziej skomplikowana. Schodołazy te mają możliwość pracy w dwóch trybach, a więc ciągłym i przerywanym. Wyposażone są również w trzystopniową regulację prędkości. Generalnie schodołazy kroczące są lżejsze niż gąsienicowe, ponieważ ich waga oscyluje w granicach 39-40 kilogramów. Oba urządzenia mają więc liczne wady oraz zalety, ale ostateczny wybór zawsze zależał będzie od bardzo indywidualnych potrzeb użytkowników.
 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu