wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jaki schodołaz dla wózków dziecięcych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
Platforma schodowa Delta Altech

Platforma schodowa DELTA na torze prostym

27 990,00 zł brutto25 916,67 zł netto

Jaki schodołaz dla wózków dziecięcych?Schodołazy osobowe, tylko z pozoru nadają się wyłącznie do transportu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Bez wątpienia, zdają się być niezwykle pomocne właśnie w tym względzie, ponieważ wiele osób o ograniczonej mobilności zmuszona jest borykać się z problemem swobodnego przemieszczania się. Nie tylko jednak bariery architektoniczne są kłopotem dla wózków inwalidzkich, ale także wózków dziecięcych i spacerowych. Dostępne obecnie na rynku wózki dla dzieci są sporych rozmiarów, a ponadto odznaczają się dużą wagą. Nic więc dziwnego, że trudno sobie z nimi poradzić wnosząc je po schodach do góry oraz znosząc z wysokich kondygnacji budynków pozbawionych wind. Wówczas jedynym dobrym rozwiązaniem wydaje się być schodołaz osobowy do transportu wózków dziecięcych.
 

Schodołaz do wózków spacerowych


Wózki spacerowe, z racji swych pokaźnych rozmiarów, mogą sprawić niemałe problemy rodzicom, którzy zmuszeni są wnosić je codziennie po schodach. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę także ciężar dziecka, które nie jest już najmniejsze, to szybko przekonamy się, że transport wózkach spacerowego może rzeczywiście sprawiać kłopoty. Schodołazy osobowe elektryczne o mechanizmie gąsienicowym, potrafią dać sobie radę z transportem wózków po schodach, choćby na bardzo wysokie piętra budynku. Mogą się również uporać z miejskim otoczeniem, które wciąż pełne jest barier architektonicznych, na jakie napotykają osoby niepełnosprawne czy właśnie rodzice spacerujący ze swymi dziećmi. Schodołaz wyposażony w rampę pozwoli umieścić wózek spacerowy w bezpiecznej pozycji, ustabilizować go, zabezpieczyć przed ewentualną możliwością zsunięcia się ze schodołazu, po czym zagwarantuje ciche i niekłopotliwe pokonanie choćby najbardziej stromych i licznych stopni.
schodołaz z wózkiem spacerowym
 
schodołaz z wózkiem dziecięcym na schodach

Schodołaz do małych wózków dziecięcych


Schodołazy gąsienicowe to urządzenia, które doskonale radzą sobie z transportem wózków dziecięcych na piętra. Nie będą potrafiły stawić czoła schodom krętym, aczkolwiek dotrą do miejsca docelowego korzystając z większości schodów, jakie dostępne są w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej czy w przestrzeni miejskiej. Stanowią więc nie lada pomoc dla rodziców, którzy borykają się z codziennym pokonywaniem stopni w górę oraz w dół tym bardziej, że wózki dziecięce są wyjątkowo ciężkie. Ich konstrukcja ma być stabilna i odpowiednio bezpieczna dla noworodków oraz podrastających dzieci, dlatego dzisiejsze wózki charakteryzują się niemałą wagą. Do ich transportu poleca się schodołazy gąsienicowe, także wyposażone w rampę. Oba modele, czyli schodołaz gąsienicowy Jolly Rampy lub schodołaz gąsienicowy Jolly Mini Rampy są wygodne w użytkowaniu, a ich lekka, składana konstrukcja umożliwia transportowanie urządzenia np. w bagażniku samochodu. Schodołazy gąsienicowe mogą też odciążyć rodziców dzieci niepełnosprawnych, np. z porażaniem kończynowym, które nie mogą samodzielne nawet opuścić wózka. Warto wspomnieć, że schodołazy można zakupić korzystając z dofinansowania.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu