wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jaki schodołaz do bloku?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Jaki schodołaz do bloku?Wiele bloków wciąż jeszcze nie posiada wind, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogłyby swobodnie pokonywać piętra. Jednym z rozwiązań jest wyposażenie bloku w schodołaz do transportu osób niepełnosprawnych, który pomoże zejść i wejść po schodach. To często jedyna możliwość opuszczenia domu przez człowieka, który jest ograniczony mobilnie. Pokonywanie schodów wózkiem inwalidzkimi nie jest możliwe, dlatego konieczny jest w tym przypadku zakup schodołazu.

 

Polecamy schodołaz gąsienicowy do bloku 


Najczęściej nabywanym urządzeniem jest schodołaz gąsienicowy. Posiada szereg zalet. Przede wszystkim, jest w stanie pokonywać wiele typów schodów, pomijając schody zabiegowe. Dodatkowo charakteryzuje się niższą ceną, ponieważ jest nawet o 5 tysięcy zł. tańszy od schodołazu kroczącego Warto wspomnieć, że schodołazy gąsienicowe są łatwe w obsłudze. Nierzadko są wyposażone w wyjmowaną rampę, na którą wjeżdża wózek inwalidzki. Osoba transportowana nie musi więc przesiadać się na inne krzesełko. Schodołaz gąsienicowy nie wymaga od operatora użycia siły swoich mięśni, nie będzie więc także nadwyrężał kręgosłupa opiekuna. Schodołazy kroczące muszą być bowiem sterowane i stabilizowane przez operatorów i mimo że nie stanowi to dużego obciążenia, to jednak wymaga nieco większego zaangażowania operatora. Jest to więc rozwiązanie bezpieczne i bardzo funkcjonalne, ponieważ sprawdza się nie tylko do pokonywania schodów w blokach, ale także w otoczeniu miejskim, do poruszania w parkach, skwerach czy na osiedlach.
 


 

Schodołazy gąsienicowe z rampami na wąskie klatki schodowe


Schodołazy z rampami są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, aniżeli schodołazy kroczące. Gwarantują możliwość transportowania 99% wózków dostępnych na rynku, nawet wózków sportowych, które mają inną konstrukcję. Ich obsługa także nie sprawi żadnego problemu, ponieważ rozłożenie rampy trwa zaledwie kilka chwil. Są bezpieczne i stabilne, dlatego transport po schodach zawsze odbywa się komfortowo, a samo urządzenie pracuje cicho i efektywnie.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu