wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Jaki schodołaz osobowy do wąskiej klatki schodowej?
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Jaki schodołaz osobowy do wąskiej klatki schodowej?Schodołazy osobowe na szeroką skalę użytkowane są do przemieszczania się osób niepełnosprawnych po schodach. Zwykle dobiera się je zgodnie z architekturą budynku. Stare kamienice będą mieć inną wysokość stopni, różną wielkość klatek schodowych ze względu na niegdysiejsze standardy. Dziś są to już bardziej uniwersalne wymagania, a budynki o większej liczbie kondygnacji wyposaża się również w windy. To znacznie usprawnia możliwość poruszania się osób o ograniczonej mobilności, jednak nie wszędzie jeszcze można się spodziewać takich komfortowych rozwiązań.

 

Schodołaz na wąską klatkę


Przed zakupem schodołazu osobowego warto jest poprosić o pomoc sprzedawców, ponieważ konieczne będzie uwzględnienie wszystkich pomiarów klatki schodowej, a także specyfikacji dotyczącej poszczególnych stopni. Schodołazy na wąską klatkę schodową to zwykle schodołazy kroczące krzesełkowe. Rzadko kiedy będą to schodołazy z podpięciem wózka inwalidzkiego, bo te są najczęściej bardzo szerokie. Osoby o ograniczonej mobilności muszą się więc liczyć z obowiązkiem przesiadania się na dedykowane krzesełko schodołazu i pokonywania schodów za jego pośrednictwem. Warto też mieć na uwadze, że szerokość minimalna dla schodołazu kroczącego krzesełkowego LG2020 to około 70 cm, a dla schodołazu gąsienicowego Jolly około 80 cm.

 


 

Schodołaz na mały spocznik schodów


Problemem pozornie nie do pokonania staje się zbyt mały spocznik schodów. Czym on właściwie jest? To element konstrukcyjny, który stanowi początek lub koniec biegu schodowego. Jeśli będzie większych rozmiarów, to ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich. Rozwiązaniem dla małych spoczników są jednak schodołazy kroczące krzesełkowe LG2020 potrzebujące spocznika o wymiarach jedynie 70x70cm. Takim modelem będzie schodołaz gąsienicowy TGR Jolly, który jest najkrótszym na rynku. Będzie się swobodnie poruszał po kondygnacjach ze spocznikami o wymiarach: 97x97cm. Wśród wszystkich schodołazów dostępnych na rynku, modele kroczące zdają się dopasowywać do wymagających elementów architektonicznych, natomiast modele gąsienicowe są bardziej uniwersalne i doskonale sprawdzają się w przypadku wszelkich schodów prostych. Trudno się więc spodziewać funkcjonalnego wykorzystywania elektrycznych schodołazów bez ich precyzyjnego dopasowania do otoczenia, w jakim będą użytkowane. Zapraszamy więc do kontaktu z naszymi ekspertami i zakupu najlepszego modelu schodołazu elektrycznego.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu