wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Jaki schodołaz wybrać? - likwidacja barier architektonicznych
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 400kg - 120cm

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 400/120

3 490,00 zł brutto2 837,40 zł netto

Jaki schodołaz wybrać? - likwidacja barier architektonicznychWybór schodołazu zawsze zależny jest od wielu indywidualnych preferencji. Nigdy nie można się przy tym kierować czyimiś wskazówkami, ponieważ przed zakupem należy rozpatrzyć wiele elementów, zgodnie z potrzebami, miejscem zamieszkania, architekturą budynku lub choćby możliwościami finansowymi. Na rynku dostępne są bowiem różne rodzaje schodołazów, które z pomocą specjalistów i fachowców łatwo uda się dopasować do indywidualnych oczekiwań klientów.

 

Nie kupuj schodołazu bez wstępnej prezentacji


Na pierwszym etapie wyboru, zawsze warto skorzystać z darmowych prezentacji schodołazów, jakie oferowane są przez naszą firmę. Dojazd od klienta na ternie całego kraju jest darmowy, dlatego osoby zainteresowane nic na tym nie tracą, a mogą tylko zyskać, poprzez zgłębienie wiedzy dotyczącej szerokiej funkcjonalności schodołazów. Co ważne, osoby niepełnosprawne mogą także spróbować, jak w rzeczywistości wygląda transport po schodach, ponieważ wszystkie pokazy odbywają się z ich udziałem. Czasem wybór odpowiedniego schodołazu będzie się opierał na odczuciach i doznaniach klienta. Będzie się wiązać z jego osobistym komfortem podczas pokonywania schodów. Osoby niepełnosprawne często pragną samodzielnie sterować schodołazem, chcąc się przekonać czy poradzą sobie z ich obsługą. Tego samego oczekują ich opiekunowie, bo to nierzadko właśnie na nich będzie spoczywał ciężar manewrowania schodołazem. Warto się do tej roli dobrze przygotować albo tylko sprawdzić, z jakim stopniem trudności będą się musiały zmierzyć.
Likwidacja barier architektonicznych przy pomocy schodołazu

Przeanalizuj wszystkie czynniki


Kolejnym krokiem jest dogłębna analiza wszystkich czynników, jakie wpłynął na wygodne korzystanie ze schodołazu. Tutaj nieocenioną pomocą służą nasi profesjonalni pracownicy, którzy chętnie doradzą jakiego typu schodołaz warto jest zakupić. Mamy do wyboru dwa ich rodzaje, zgodnie z mechanizmem poruszania się, a więc schodołaz gąsienicowy oraz schodołaz kroczący. Oba różnią się wieloma istotnymi elementami, o czym mowa jest choćby na pokazach. Na początku należy ocenić, gdzie najczęściej osoba niepełnosprawna będzie korzystała ze schodołazu. Czy będzie to budynek mieszkalny typu bloki, czy może prywatna posesja, a więc dom wolnostojący, który posiada tylko dwa piętra. Należy także ocenić czy schodołaz będzie miał się poruszać po schodach krętych, zabiegowych czy prostych. Jest to na pewno najistotniejsza kwestia dotycząca samego zakupu urządzenia. Nie bez znaczenia okaże się także sama waga osoby transportowanej, a nawet stopień jej ograniczonej mobilności. Dodatkowo zwracamy uwagę czy i na jakim wózku inwalidzkim porusza się osoba niepełnosprawna oraz czy zamierza zabierać schodołaz także w inne lokalizacje, ponieważ można zakupić wygodny schodołaz składany, który bez problemu mieści się w bagażniku samochodu. Wreszcie ważnym czynnikiem staje się to, kto będzie operatorem takiego schodołazu, w zależność od płci. Dysponując tymi wszystkimi danymi, możemy dokonać najlepszego wyboru schodołazu do transportu osób niepełnosprawnych po schodach.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu