wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » KONCENTATOR TLENU

KONCENTATOR TLENUKoncentratory tlenu z dnia na dzień stają się bardzo popularnymi urządzeniami medycznymi i są coraz powszechniej stosowane przez pacjentów. Można je z powodzeniem użytkować w domu, ponieważ zajmują miejsce starszych sprzętów, takich jak butle z tlenem. Są znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe w stosowaniu, gdyż nie trzeba ich nieustannie napełniać jak starych butli tlenowych. Ponadto zajmują mniej miejsca i można je przenosić, transportując w bagażniku pojazdu. Jego niewielki rozmiar, nieduża waga oraz wygodny uchwyt zapewniają komfortowe użytkowanie.

 

KONCENTRATORY TLENU NOWE

LOVEGO LG101 NOWY PHILIPS EVERFLO NOWY INVACARE PERFECTO 2 NOWY
LOVEGO LG101 PHILIPS EVERFLO INVACARE PERFECTO 2
 


KONCENTRATORY TLENU UŻYWANE

PHILIPS EVERFLO UŻYWANY INVACARE PERFECTO 2 UŻYWANY
PHILIPS EVERFLO INVACARE PERFECTO 2
 


Dla kogo domowy koncentrator tlenu?


Wiele osób cierpiących na schorzenia kardiologiczne czy choroby układu oddechowego musi korzystać z codziennej tlenoterapii. Niemała ilość pacjentów wdycha skoncentrowany tlen medyczny nawet całą dobę, w ściśle przepisanych przez lekarza dawkach. Stąd właśnie pojawiła się konieczność operowania nowoczesnymi urządzeniami, łatwiejszymi w obsłudze niż butle tlenowe, a do tego zajmujące miej miejsca. Dziś osoby z mukowiscydozą, astmą oskrzelową, zwłóknieniem płuc, niewydolnością krążenia, dusznicą czy schorzeniami onkologicznymi, mogą bez przeszkód korzystać z przenośnych koncentratorów tlenu.

 

 

Koncentrator tlenu dla osoby zdrowej


Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, jednak są także polecane osobom zdrowym. Najczęściej mowa tu o sportowcach, alergikach czy osobach mających kłopoty ze snem, odpowiednią koncentracją uwagi lub cierpią na zaburzenia snu. Poprzez pośpiech, niezdrowy styl życia oraz złą jakość powietrza zaczynamy wdychać mniej tlenu, niż potrzebuje nasz organizm. Szybko da się to zauważyć poprzez większą drażliwość czy ogólne osłabienie. Koncentrator tlenu pozwoli wyrównać te niedobory i poczuć się znacznie lepiej. Nie zaleca się jednak jego stosowania na własną rękę. Koniecznie należy się wcześniej skonsultować z lekarzem, aby rozpocząć terapię tlenową zgodnie z jego zaleceniami.


 

Szersze zastosowanie tlenu medycznego


Przenośny koncentrator tlenu ma także szereg innych zastosowań. Z pewnością przypisuje się mu wielkie nadzieje lecznicze, ponieważ wspomaga rehabilitację po trudnych zabiegach, a dodatkowo zmniejsza nasilenie objawów alergicznych. Co ciekawe, terapia tlenowa łagodzi bóle wszelkiego pochodzenia, zarówno menstruacyjne, jak i migrenowe. Stanowi także wsparcie leczenia psychiatrycznego. Wiele mówi się o tym, że terapia tlenowa leczy depresję i wszelkie inne choroby pochodzenia psychicznego. Z pewnością uspokaja, wzmaga koncentrację uwagi i gwarantuje dobry sen. Jest też doskonałym lekiem na stres, ponieważ wycisza i niweluje nerwowość. Jak się więc okazuje, koncentrator tlenu ma zastosowanie lecznicze, a także profilaktyczne. Można po niego sięgać w trudnych stanach chorobowych wspomagając terapię lekową lub starając się ją właśnie ograniczać. Tlen medyczny nie jest szkodliwy, ale musi być podawany w odpowiedniej dawce, w zgodzie z zaleceniami lekarza.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu