wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Łóżka rehabilitacyjne używane
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Łóżka rehabilitacyjne używane



Pośród licznych sprzętów rehabilitacyjnych dla osób niepełnoprawnych, łóżka inwalidzkie odgrywają bardzo istotną rolę podczas sprawowania codziennej opieki nad chorym. Umożliwiają dopasowanie najwygodniejszej i najzdrowszej pozycji do leżenia, spania czy nawet przyjmowania pokarmów. Priorytetom jest więc możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia pleców czy podudzia.

 

 

Jakie łóżko dla chorego wybrać


posiadając ograniczony budżet? Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać? Łóżko dla pacjenta leżącego musi być wyposażone w wysokiej jakości materac, najlepiej antyodleżynowy, co pozwoli uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Istotnym aspektem tego rodzaju sprzętu jest też możliwość zdalnej obsługi. Dziś już większość łóżek dla chorych sterowana jest za pomocą pilota. W ten sposób możemy szybko i wygodnie zmienić ustawienie poszczególnych stref, np. kąta nachylenia segmentu uda, łydki czy wezgłowia. Takie rozwiązania pozwalają odciążyć chorego, ograniczyć towarzyszący mu dyskomfort czy nawet zmniejszyć uczucie bólu. Istotną cechą dobrego łóżka rehabilitacyjnego jest także jakość materiałów, z jakiego zostało wykonane. Mowa tu nie tylko o samym leżu, ale także o siłownikach, które muszą mieć długą żywotność.


 

Nowe łóżko dla chorego czy używane łóżko rehabilitacyjne?


Łóżka rehabilitacyjne dla pacjentów mogą być nowe i używane. Warto przeanalizować czy pacjent będzie go potrzebował tylko czasowo, czy może ze względu na swoją chorobę, będzie je wykorzystywał bardzo długo. W każdym przypadku jednak, używane łóżko rehabilitacyjne tak samo spełni swoją rolę, jak nowe. Konieczne będzie tylko określenie budżetu, a także potrzeb samego pacjenta. Warto mieć na uwadze, że wiele elementów można wymienić na nowe, np. materac odleżynowy, akumulator, pilota czy nawet siłowniki. Najważniejsze są jego aspekty techniczne i sprawność tych części, które odpowiadają za komfort chorego, a także bezproblemowe działanie elektronicznych podzespołów. Będzie ono jednak znacznie tańsze, niż nowe, za które zapłacimy dziś nawet 7-10 tys. zł brutto, w zależności od modelu i marki urządzenia.


 

Jakie łóżko używane dla pacjenta?


W pierwszej kolejności konieczne jest określenie wagi oraz wzrostu chorego, który będzie korzystać z łóżka rehabilitacyjnego. Łóżka o standardowej konstrukcji charakteryzują się udźwigiem 150-170 kg, ale na rynku dostępne są także takie o udźwigu 270 kg. Warto też zwrócić uwagę na ilość segmentów konstrukcji. Dla wygodny powinny się one osobno unosić elektrycznie za pomocą pilota zdalnego sterowania. Chory będzie wówczas mógł komfortowo przyjmować posiłki, leżeć czy odpoczywać. Mogą być ponadto wyposażone w wysięgnik ułatwiający wstawanie czy podnoszenie się na łóżku. Opcją dodatkową są też drewniane bądź metalowe barierki, dzięki którym pacjent nie upadnie na podłogę. Warto pamiętać, że otarcia czy wizualne mikrouszkodzenia nie wpłyną na korzystanie z łóżka. Najważniejsze są sprawne podzespoły elektryczne, jak choćby siłowniki, bo to od nich zależy dalsza żywotność sprzętu.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu