wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Montaż windy schodowej krzesełkowej dla niepełnosprawnych
Produkty:

Montaż windy schodowej krzesełkowej dla niepełnosprawnychKrzesełka przyschodowe, inaczej nazywane windami przyschodowymi, to proste urządzenia służące do przemieszczania osób niepełnoprawnych bądź seniorów po schodach. Zwykle znajdują zastosowanie w domach prywatnych, ale także w budynkach publicznych czy na klatkach schodowych, dzięki czemu mogą być użytkowane przez większą ilość osób. Montaż windy przyschodowej

 

Proste winda dla niepełnosprawnych do użytku domowego


Krzesełko schodowe składa się z kilku gotowych elementów, dzięki czemu jest tak proste w montażu i nie wymaga wykonywania żadnych prac budowlanych. Tor, po jakim się będzie poruszać, to stalowa szyna. Kompletny zestaw instalacyjny to także wagonik jezdny, krzesełko (siedzisko), ładowarka, pilot oraz elementy nośne, czyli np. łapy mocujące, śruby i słupki.

 Prace instalacyjne przy windzie przyschodowej krok po kroku

W pierwszej kolejności następuje dokonanie precyzyjnego pomiaru schodów w celu montażu szyny, po której będzie się poruszać krzesełko dla osoby niepełnoprawnej. Błędny pomiar może poskutkować niepoprawną instalacją, a w rezultacie urządzenie nie zostanie dopuszczone do użytku. Stalowa szyna zostaje, w razie konieczności, przycięta na odpowiednią długość, co wykonuje się na miejscu. Słupki podtrzymujące szynę przytwierdza się zarówno do ściany, jak i do poszczególnych stopni, gwarantując stabilną jazdę urządzenia. Kiedy szyna jest już zamontowana do ściany, następuje montaż kolejnych elementów, jak choćby zębatki. We wnętrzu szyny zaś umieszcza się przewód elektryczny, dzięki czemu instalacja elektryczna posiada zabezpieczenie prądowe oraz przepięciowo-impulsowe. Na szynie instaluje się silnik urządzenia wraz z siedziskiem. Na tym etapie prac istotne jest prawidłowe połączenie wszystkich przewodów elektrycznych, co wykonuje profesjonalny monter. Gniazdko elektryczne 230V~50 Hz znajduje się zaś niedaleko od górnego lub dolnego wierzchołka szyny. Po odpowiednim montażu wszystkich elementów windy, następuje jej uruchomienie i sprawdzenie poprawności działania, także z wykorzystaniem pilota zdalnego sterowania.Jak długo trwa montaż krzesełka przyschodowego?

Windy schodowe montuje się zaledwie w ciągu jednego dnia, ponieważ prace instalacyjne trwają od 4 do 8 godzin. Szczególnie jeśli mamy do czynienia ze schodami prostymi, ponieważ krzesełka na tor krzywoliniowy wymagają nieco więcej uwagi. Warto pamiętać, że po montażu windy schodowej konieczne jest zgłoszenie jej dokumentacji w Urzędzie Dozoru Technicznego, który zatwierdza ją do użytku.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii KRZESEŁKA PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu