wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE » Najlepsza winda dla niepełnosprawnych do balkonu w bloku, do domu, do urzędu.
Produkty:
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 120kg

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 120

4 990,00 zł brutto4 056,91 zł netto

Najlepsza winda dla niepełnosprawnych do balkonu w bloku, do domu, do urzędu.winda dla niepełnosprawnych do bloku Windy dla niepełnosprawnych to coraz częściej stosowane rozwiązania w celu likwidowania barier architektonicznych. Zostały przeznaczone do instalowania w domach, blokach czy w miejscach użyteczności publicznej. Mają zastosowanie także w budynkach wielorodzinnych oraz na osiedlach, stanowiąc alternatywny dostęp do prywatnego mieszkania.
 
 

Windy dla niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej


Windy dla niepełnosprawnych stosuje się wszędzie tam, gdzie konstrukcja schodów nie pozwala na zainstalowanie innego rodzaju sprzętów, jak np. platformy, ponieważ nie wystarcza na to ilość miejsca. Montaż wind w budynkach mieszkalnych odbywa się zwykle na zewnątrz tak, aby winda przylegała do ściany od strony balkonu, który wówczas jest centralnym wejściem do domu. Takie rozwiązanie jest szczególnie doceniane przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ponieważ nie muszą one korzystać ze schodów.
winda dla niepełnosprawnych do urzędu

 

Zalety wind dla niepełnosprawnych


Urządzenia windowe poruszające się do 3 metrów w górę przede wszystkim są nieskomplikowane w montażu. Ich konstrukcja składa się z modułów, jakie szybko i w łatwy sposób można ze sobą połączyć na miejscu docelowym. Dzięki temu, czas instalacji nie przekracza jednego dnia. Co ważne, są to urządzenia w pełni zautomatyzowane, gotowe komfortowo transportować osoby niepełnosprawne wraz z wózkiem inwalidzkim i opiekunem. W przeciwieństwie więc do platform schodowych dysponują większą przestrzenią użytkową.


 

Nowoczesny design oraz technologia


Windy dla niepełnosprawnych są dziś unowocześniane, co oznacza, że są to urządzenia bezpieczne, komfortowe i łatwe w użytku. Jedną z cech, jaka o tym świadczy, jest choćby system inteligentnej kontroli. Sterowanie windą może się więc odbywać dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie. Jej uruchomienie zachodzi też zdalnie. W miejscach, gdzie znajdują się kamery zarządzający windą może ją włączyć na odległość, co jest znacznym ułatwieniem. Nie ma przy tym możliwości, aby windę uruchomiła osoba niepowołana. Zastosowano do tego także dodatkowe zabezpieczenie w postaci tradycyjnego kluczyka.

 


Bezpieczeństwo działania

Podczas użytkowania urządzenia nie istnieje ryzyko niebezpieczeństwa spowodowanego nieodpowiednim działaniem windy. Pracuje bowiem cicho i sprawnie, a start i stop następują bardzo łagodnie. Winda została wyposażona w antypoślizgowy podest oraz listwy, co jest niezwykle istotne w przypadku najazdu wózkiem. Wbudowany czujnik ostrzega przed przeszkodą informując czy nic nie znajduje się pod platformą. Antypoślizgowe listwy szybko zasygnalizują o konieczności nagłego zatrzymania maszyny. W razie zagrożenia można także korzystając z przycisku awaryjnego sterowania, a informacja o tym zdarzeniu zostanie natychmiast wysłana za pomocą systemu GSM do zarządcy. W razie ewentualnych awarii, windę można także opuścić za pomocą manualnej korby. Podświetlane kontrolki LED zapewniają zaś łatwy dostęp do przycisków, które są czytelne oraz intuicyjne.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZASTOSOWANIE
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu