wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie » Najlepszy schodołaz do wózków aktywnych, sportowych?
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

Najlepszy schodołaz do wózków aktywnych, sportowych? 
Osoby niepełnosprawne, które mimo swych ograniczeń mobilnych, żyją z pasją i nierzadko uprawiają sporty, poruszają się na wózkach aktywnych. Charakteryzują się one zwykle mniejszą wagą, ale także lepszą zwrotnością. Posiadacze takich wózków mają też większe umiejętności związane z poruszaniem się i manewrowaniem na wózku. Nie oznacza to jednak, że potrafią pokonać schody na klatkach bloków mieszkalnych, budynków, prywatnych posesji lub w miejskim otoczeniu. Im także niezbędna jest pomoc w postaci schodołazów dla osób niepełnosprawnych. Jakie urządzenia najlepiej spełnią ich potrzeby? schodołaz do wózków aktywnych
 

Jak działa schodołaz gąsienicowy?


Wózki aktywne są mniejsze i lżejsze, stąd schodołaz gąsienicowy Jolly Rampy lub schodołaz gąsienicowy Mini Rampy okażą się być dla nich odpowiednie. Zasada obsługi takiego schodołazu jest identyczna, jak w przypadku wózków standardowych. Wjeżdża się nimi na platformę, która zwykle jest odpinana i montowana osobno na miejscu. Następnie wózek się nieznacznie przechyla w tył, aby wieźć osobę niepełnosprawną po schodach w wygodnej dla niej pozycji. Dzięki temu rozwiązaniu kąt nachylenia jest na tyle odpowiedni, że osoba niepełnosprawna czuje się bezpiecznie i stabilnie. Szybkość poruszania się schodołazów po schodach także jest wystarczająca.

 

Uniwersalne schodołazy gąsienicowe


Schodołazy gąsienicowe, ze względu na swą zasadę działania, są bardzo uniwersalnymi urządzeniami. Łatwość ich obsługi polega na dodatkowym mocowaniu rampy, na którą wjeżdżają wózki inwalidzkie. Po pełnym naładowaniu baterii mogą pokonać nawet 25 pięter podczas pracy ciągłej. Co ważne, charakteryzują się też bardzo dużym udźwigiem, więc poradzą siebie z każdym wózkiem inwalidzkim i osobą niepełnosprawną, bez względu na jej wagę. Schodołazy gąsienicowe są powszechne i cieszą się większym zainteresowaniem ze strony kupujących, ponieważ używa się ich na schody klatek bloków mieszkalnych, budynków biurowych, szkół, urzędów itp. Nie są zaś polecane na schody zabiegowe, ale są idealne do wszystkich rodzajów schodów, poza wąskimi i krętymi.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Schodołazy dla osób niepełnosprawnych zastosowanie
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu