wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Napędy elektryczne do wózków inwalidzkich
Produkty:

Napędy elektryczne do wózków inwalidzkichOsoby niepełnosprawne, a także seniorzy coraz częściej decydują się na zakup wózka elektrycznego, ponieważ odciąża on mięśnie rąk, uwalania kończyny górne i sprawia, że poruszanie się jest łatwiejsze oraz bardziej komfortowe. Nowoczesna technologia daje jednak możliwość wyboru pomiędzy nabyciem wózka elektrycznego, a samym napędem lub przystawką elektryczną. Na co się zdecydować? Która z opcji będzie najwygodniejsza i odpowie oczekiwaniom nabywców?

 

 

 

Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich

 

Napęd elektryczny – przystawka do wózka inwalidzkiego to nieco tańsze rozwiązanie, aczkolwiek także dające duże możliwości. Przystawkę można zamontować samodzielnie. Nie potrzeba przy tym żadnej pomocy osób postronnych. Jest to urządzenie, które staje się niezwykle pomocne dla niepełnosprawnych aktywnie spędzających czas, uwielbiających częste spacery. Dzięki przystawce elektrycznej można pokonać nawet do 40 km dystans za jednym ładowaniem baterii.

Dodatkowo można ją wyposażyć w sakwy, torby czy inne akcesoria gwarantujące komfort i wygodę. Co ważne, osoba niepełnosprawna ma przy tym duże poczucie sprawczości, ponieważ steruje wózkiem inwalidzkim niczym rowerem, za pomocą kierownicy.

Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich zwiększają również zasięg oraz prędkość przemieszczania się.

przystawka do wózka inwalidzkiego
 
wózki elektryczne dla niepełnosprawnych

Wózki elektryczny z napędem


Zaletą wózków elektrycznych jest ich komfort użytkowania. Nie dotyczy to już tylko tak oczywistej kwestii, jak samo przemieszczanie się, ale także wygoda związana z miękkim siedziskiem, podłokietnikami czy regulowanym podnóżkiem i zagłówkiem. Wózki elektryczne inwalidzkie posiadają wbudowany akumulator z tzw. suchym żelem, który do minimum ogranicza trudności w codziennej obsłudze. Wystarczy podłączenie pojazdu do prądu na kilka godzin, aby był gotowy do swobodnego i długotrwałego działania.

Pewną wadą zaś będą jego gabaryty czy waga. Trudno jest przenieść wózek elektryczny z osobą niepełnosprawną z racji jego rozmiarów i ciężaru. Oczywiście, manewrowanie i poruszanie się jest bardzo ułatwione, jednak dla kogoś, kto często przemieszcza się wraz z wózkiem i jest zmuszony do ciągłego pakowania pojazdu do bagażnika, może mieć pewne trudności. Podstawową zaletą tego rodzaju wózków jest bez wątpienia ich cena, ponieważ w ostatnich latach stały się dostępniejsze, a dodatkowo można liczyć na dofinansowanie z programów budżetu państwa.
 

 Napędy elektryczne do wózków

 

Innym rozwiązaniem jest zakup samego napędu do wózka ręcznego, który w istotny sposób wspomoże poruszanie się osobom niepełnosprawnym, otyłym lub seniorom. Dodatkowy moduł napędowy montuje się w bardzo łatwy sposób, a co ważne, jego instalacja jest bezkablowa. Sterowanie wózkiem będzie się odbywać za pomocą joysticka lub panelu dotykowego. Istnieje możliwość sterowania wózkiem elektrycznym przez opiekunka dzięki pilotowi, który działa bezprzewodowo. Silniki i akumulatory będące integralną częścią takiego napędu wbudowane są w piasty kół co sprawia, że nie przeszkadzają w użytkowaniu wózka, gdyż są niemal niewidoczne.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu