wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Sprzęt fitness » Orbitreki, rowery eliptyczne rehabilitacyjne
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Orbitreki, rowery eliptyczne rehabilitacyjne

Orbitreki, rowery eliptyczne rehabilitacyjne

Rehabilitacja staje się konieczna dla osób po urazach, dochodzących do zdrowia, ale także dla seniorów, którym zaleca się utrzymywanie stałej aktywności. Najlepszym rozwiązaniem jest więc różnorodny sprzęt do ćwiczeń, który można zakupić na własne potrzeby do domu. Przykładem takiego urządzenia jest np. orbitrek do rehabilitacji.
 

Jaki orbitrek dla seniora?

Orbitreki pozwalają na trening ogólnorozwojowy. Dzięki nim można również spalić zbędną tkankę tłuszczową. Zaleca się je więc każdemu, bez względu na wiek czy poziom zaangażowania aktywności fizycznej. Konieczne jest jednak dobre dopasowanie orbitreka do wzrostu pacjenta. W większości dostępnych urządzeń, poziom oporu można sobie dostosowywać samodzielnie do indywidualnych umiejętności. Istotna jest także odległość pomiędzy pedałami, ponieważ powinna być jak najbardziej zbliżona do rzeczywistej odległości między stopami chorego. Warto wybierać orbitreki posiadające duże koło zamachowe, które wyciszają sprzęt podczas pracy oraz komputer analizujący wszelkie parametry dla wykonywania aktywności. Dobrym wyborem dla osób starszych mogą się też okazać rowery eliptyczne rehabilitacyjne.
 

Dofinansowanie – orbitrek PFRON

Istnieje możliwość uzyskania dotacji na zakup orbitreka przeznaczonego do celów rehabilitacyjnych. PFRON finansuje wówczas do 80% wartości sprzętu, a pozostałą część kwoty dopłaca kupujący, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. W ten sposób można więc nabyć dobrej jakości sprzęt do ćwiczeń, który wspomaga powrót do pełnej


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu