wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Platforma aluminiowa do samochodu dla firmy budowlanej
Produkty:
Polecamy

Platforma aluminiowa do samochodu dla firmy budowlanejrampa do auta Firmy budowlane wykonujące usługi potrzebują sprawnego pojazdu do szybkiego poruszania się pomiędzy inwestorami oraz hurtowniami budowlanymi. Na rynku dostępne są więc rozmaite busy transportowe, które zwykle nie posiadają na wyposażeniu platform załadowczych. Można je nabyć dodatkowo, aby znacznie ułatwiły wykonywanie codziennych zleceń.


 

Cechy dobrej platformy załadunkowej


Platforma załadowcza przede wszystkim musi być wytrzymała i łatwa w użytkowaniu. Platformy wykonane z aluminium nie odznaczają się zbyt dużą wagą, jednak są dostatecznie wytrzymałe. Konstruowane są dla dużego udźwigu sprzętów budowlanych, a nawet niewielkich pojazdów jednych, niezbędnych w pracach remontowych. Chcąc uniknąć ingerencji fizycznej podczas rozkładania platformy, warto zainwestować w mechanizm elektrycznego jej uchylania. Wówczas możliwe będzie szybkie i bezproblemowe rozkładanie rampy, nawet po kilka razy dziennie, bez konieczności jej dźwigania.

 

 

Wytrzymałość platform aluminiowych


Aluminiowe platformy załadowcze do busa charakteryzują się wysokim udźwigiem. Wartości te są zależne od wybranego modelu platformy. Rampy dwuczęściowe posiadają udźwig od 400 kg, podczas gdy platformy trzyczęściowe nawet 550 kg, jeśli zostaną dodatkowo wzmocnione za pomocą nóg zwiększających ich udźwig.
stopy zwiększające udźwig do 550kg


 

Dodatkowe zalety platform


Platformy załadowcze są wykonane z aluminium. W standardzie otrzymujemy podłogę z siatki, ale można wybrać także podłogi z aluminiowej płyty lub obie kombinacje jednocześnie. Najczęściej będzie to zależne od charakteru przewożonych ładunków. Dla wygody użytkowania, platformy posiadają już w zestawie gumowe kółka, które łagodnie toczą ją po nawierzchni sprawiając, że operator nie musi używać siły podczas jej instalowania. Rozkłada się je za pomocą sprężyny gazowej lub elektrycznie, choć to wiąże się z dodatkowymi kosztami.


 

Zastosowanie platformy


W pojazdach użytkowanych na potrzeby firm budowlanych, instalacja platformy załadowczej wydaje się być wręcz koniecznością. Trudno wyobrazić sobie samodzielne wnoszenie maszyn budowlanych, często wyposażonych w koła, do busa. Po rozłożeniu platformy można je z łatwością wtoczyć do środka bez użycia własnej siły. Platforma nie musi wcale zabierać dużo miejsca w przestrzeni bagażowej, ponieważ można ją wyposażyć w zawiasy uchylane na boki, co ułatwia dostęp do wszelkich bagażów, jakie znajdują się w pojeździe, bez przymusu jej każdorazowego rozkładania.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu