wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Platforma, winda przyschodowa do szkoły, urzędu innej jednostki publicznej
Produkty:
Polecamy

Platforma, winda przyschodowa do szkoły, urzędu innej jednostki publicznej



Platformy schodowe są często spotykane w wielu miejscach publicznych. Dzieje się tak głównie ze względu na odpowiednią konstrukcję schodów, które w przypadku jednostek użyteczności publicznej są zwykle stosunkowo szerokie. Inaczej wygląda sytuacja na wielu klatkach schodowych, gdzie często nie ma możliwości montażu platformy schodowej z uwagi na jej wymiary.

 

Czym jest platforma przyschodowa?


Platforma schodowa jest urządzeniem dźwigowym, które służy do transportu osób niepełnosprawnych, także na wózkach inwalidzkich po schodach. Aby została zatwierdzona do powszechnego użytku, musi być sprawdzona przez Urząd Dozoru Technicznego. W tym celu firma zajmująca się montażem urządzenia kompletuje całość dokumentacji i zgłasza je do właściwej jednostki państwowej. Nie ma więc żadnych obaw, że winda nie spełnia wymogów i zagraża bezpieczeństwu użytkowników.
Platforma schodowa dla niepełnosprawnych
 

Wymogi instalacji platform dla niepełnoprawnych


Platformy mogą być montowane zarówno na schodach prostych, jak i krętych. Wszystkie tego rodzaju urządzenia są bowiem dedykowane do konkretnych schodów ze względu na ich konstrukcję. Nie ma możliwości zakupu gotowego sprzętu, ponieważ są wykonywane na indywidualne zamówienie. Jeszcze przed ich nabyciem należy więc dokonać niezbędnych pomiarów schodów, aby mogły zostać prawidłowo zainstalowane. Warto podkreślić, że platforma po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, gdyż jej szerokość wynosi wówczas zaledwie 30 cm szerokości, podczas gdy szyny 12 cm szerokości. Typowy kąt nachylenia stopni schodów, gdzie można zamontować platformę waha się od 20 do 40 stopni.


 

Zastosowanie platform w miejscach publicznych


Windy przyschodowe z powodzeniem stosuje się w szkołach czy urzędach, głównie ze względu na nieduże wymagania montażowe. Przede wszystkim nie wymagają instalacji samodzielnego szybu, mimo iż należą do urządzeń dźwigowych. Poruszają się nad schodami, aczkolwiek potrzebują więcej miejsca tylko wtedy, kiedy pozostają akurat w użytku. Jeśli zaś stoją w pozycji spoczynkowej, to ściśle przylegają do ściany i nie przeszkadzają w korzystaniu ze schodów innym osobom. Dużą ich zaletą jest także tania eksploatacja. W przeważającej ilości przypadków wystarczy podpięcie pod jednofazowe gniazdko 230V, a w sytuacji zaniku zasilania, dostępne są także inne metody jej sterowania.

 
 


Niedrogie i niewymagające


Platforma przyschodowa dla niepełnosprawnych daje kilka możliwości najazdu, np. od frontu lub z przodu, ale zakres jej zalet jest jeszcze szerszy. Gwarantują bezpieczny transport osoby na wózku, aczkolwiek są także stosunkowo tanim rozwiązaniem umożliwiającym skuteczną likwidację barier architektonicznych. Dzięki instalacji zaledwie jednego, prostego urządzenia można zapewnić komfort pokonywania schodów wielu użytkownikom, uczniom czy petentom urzędów. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu jego obsługa jest prosta i nieskomplikowana i nie będzie wymagać pomocy osób trzecich.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu