wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE

Platformy przyschodowe to urządzenia dźwigowe, które mają za zadanie przetransportować osobę niepełnosprawną, także na wózku inwalidzkim, wzdłuż schodów krętych lub prostych. Zwykle stanowią jeden z alternatywnych sposobów likwidowania barier architektonicznych. Ich wybór będzie uzależniony od konstrukcji schodów oraz możliwości danego budynku.

 

Rodzaje platform przyschodowych


Istnieją dwa podstawowe rodzaje platform przyschodowych, które dotyczą ich konstrukcji i sposobu montażu. Platformy przyschodowe na schody proste oraz platformy przyschodowe na schody kręte, zabiegowe. Model tańszy i łatwiejszy w montażu zakłada transport po szynie prostej, bez uwzględniania przystanków oraz zakrętów, jak jest w przypadku platform na tor krzywoliniowy.

 

Platformy schodowe zewnętrzne i wewnętrzne


Nie istnieją uniwersalne platformy schodowe. Zawsze dobiera się je zgodnie z zapotrzebowaniem, rodzajem konstrukcji, dopasowując do rzeczywistych rozmiarów miejsca docelowego. Nie ma żadnych przeszkód, aby zamontować platformę na zewnętrz, choć będzie się wówczas składać z elementów odpornych na trudne warunki atmosferyczne, zaś mechanizm napędowy musi zostać zabezpieczony przed działaniem wilgoci.

 

Gdzie stosować platformy schodowe?


Platformy schodowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konstrukcja budynku przewiduje konieczność korzystania ze schodów. Będą to więc np. dworce, stacje metra, parki, skwery, budynki użyteczności publicznej, szkoły, urzędy, galerie handlowe, a nawet budynki należące do osiedli mieszkaniowych.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu