wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE » Platformy przyschodowe zewnętrzne, platformy przyschodowe wewnętrzna
Produkty:
Polecamy

Platformy przyschodowe zewnętrzne, platformy przyschodowe wewnętrzna



Platformy przyschodowe są coraz częściej spotykane na osiedlach, w blokach czy w miejscach użyteczności publicznej. Ich podstawowym zadaniem jest transport osób niepełnosprawnych po schodach zarówno wewnętrz, jak i na zewnątrz budynków. Główną zaletą tego typu rozwiązań jest niska cena montażu, a przy tym bardzo wysoka skuteczność.


 

Gdzie montuje się windy przyschodowe?


Platformy przyschodowe znajdują zastosowanie na klatkach schodowych, w budynkach w których niemożliwa jest instalacja tradycyjnej windy pionowej. Mają więc szczególne znaczenie w starym budownictwie, gdzie pierwotne plany zagospodarowania przestrzeni w żadnym stopniu nie uwzględniały likwidowania barier architektonicznych, przed jakimi stają osoby niepełnosprawne. Montaż platform przyschodowych wewnątrz budynków zakłada brak konieczności dostosowania do zmiennych warunków atmosferycznych, stąd będą wykonane z innych, mniej wymagających materiałów.


>>> Tu znajdziesz: windy schodowe dla osób niepełnosprawnych <<<

 

Cena wind przyschodowych


Platformy przeznaczone do instalowania na zewnątrz budynków, a więc np. na peronach, dworcach, są droższe. Są one produkowane z materiałów odpornych na zmienne warunki klimatyczne, wilgoć czy niskie temperatury. Wiele elementów konstrukcyjnych wykonanych jest ze stali nierdzewnej, a delikatne podzespoły elektroniczne pozostają osłonięte przed działaniem wody czy wilgoci. Tego typu platformy będą więc nieco kosztowniejszym rozwiązaniem, choć i tak bardziej ekonomicznym, aniżeli tradycyjne windy wymagające zbudowania specjalnego szybu.

 
Winda przyschodowa wewnętrzna Winda przyschodowa zewnętrzna
Platforma przyschodowa wewnętrzna Platforma przyschodowa zewnętrzna


 

Platformy dostosowane do warunków


Przed zakupem platform konieczne jest wykonane precyzyjnych pomiarów miejsca, w jakim będą instalowane. Zakłada się, że szerokość schodów musi wynosić co najmniej 1,1 metra, aby platforma mogła się swobodnie rozłożyć i transportować osobę niepełnosprawną. W przypadku wind schodowych przeznaczonych na schody kręte, należy uwzględnić także minimalny promień skrętu urządzenia, który wynosi 1,2 m. Nie oznacza to jednak, że platforma zawsze będzie zajmować tak wiele przestrzeni. Taka ilość miejsca niezbędna jest tylko podczas użytkowania urządzenia. W stanie spoczynkowym zabiera ono bowiem zaledwie 30-40 cm i ściśle przylega do poręczy schodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie przeszkadza innym uczestnikom podczas swobodnego korzystania ze schodów. Montaż platform przychodowych po uwzględnieniu wszystkich tych czynników przebiega bezproblemowo i zajmuje zaledwie jeden dzień.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PLATFORMY PRZYSCHODOWE ZASTOSOWANIE
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu