wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Podnośniki osobowe » Podnośnik osobowy do samochodu
Produkty:
Polecamy

Podnośnik osobowy do samochodu

Podnośnik osobowy do samochodu
Likwidowanie barier architektonicznych staje się możliwe wraz z nowatorskimi urządzeniami, które mają za zadanie jak najbardziej ułatwić funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością. Jednym z nich jest na pewno podnośnik do samochodu dla niepełnosprawnych. Umożliwia on transport osoby z dysfunkcją narządu ruchu na fotel pasażera w samochodzie.
 

Jak działa podnośnik do samochodu dla niepełnosprawnych?

Podnośnik do samochodu, dzięki któremu osoba niepełnosprawna z łatwością wchodzi do pojazdu i go opuszcza, działa automatycznie. Sterowany jest pilotem, a zasilany jest prądem 12V za pomocą kabla bezpośrednio z akumulatora samochodowego. Jest to więc w pełni nowoczesne rozwiązanie, które nie wymaga dodatkowych akumulatorów ani użycia siły własnej. Wystarczy podjechać wózkiem inwalidzkim blisko samochodu, a na specjalnym nosidle ramię siłownika przetransportuje osobę niepełnosprawną na fotel pasażera. Nikt nie musi przy tym zabiegu używać siły fizycznej, a łatwość i szybkość tego rozwiązania, zapewnia komfort i znaczną poprawę funkcjonowania pacjenta.
 

Transfer osoby niepełnosprawnej do auta

Warto mieć na uwadze, że konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie zaczepu pomiędzy kokpitem a fotelem w samochodzie, który pozostaje niewidoczny. Na czas użytkowania podnośnika przyczepia się do niego ramię wysięgnika o udźwigu nawet do 110 kg. Po zakończeniu transferu ramię umieszczamy w bagażniku, aby nie zajmowało miejsca w pojeździe. Dofinansowanie na podnośnik dla niepełnosprawnych do samochodu pozwala nabyć to urządzenie w dużo niższej cenie, ponieważ PFRON oferuje dopłaty nawet do 95% jego wartości.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

Podnośnik do adaptacji samochodu CARLIFT

15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto
dodaj do porównania

Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu