wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » PODNOŚNIK SUFITOWY
Produkty:
Polecamy
Podnośnik towarowy ręczny Titan 120kg

Podnośnik towarowy ręczny TITAN 120

4 990,00 zł brutto4 056,91 zł netto

PODNOŚNIK SUFITOWYPodnośnik sufitowy to rozwiązanie, które coraz częściej spotykane jest w miejscach, gdzie liczy się usprawnianie funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. Jest to nierzadko jedyne rozwiązanie, które można wdrożyć z racji np. na wymagania architektoniczne budynku. Istnieje kilka urządzeń, jak choćby podnośnik sufitowy Levicare, Luna czy Luna Mover.

 


 

Podnośnik sufitowy dla osoby niepełnosprawnej


Jednym z wiodących na rynku podnośników sufitowych jest Luna Mover marki Winncare. Charakteryzuje się ciekawym designem w stylu skandynawskim, co sprawia, że jest niezwykle estetyczny. Transportując pacjenta porusza się za pomocą zamontowanych na suficie szyn, które można dowolnie rozbudowywać. Tworzy się w ten sposób unikalną drogę do przemieszczania się chorego. Takie rozwiązanie jest dyskretne i może być stosowane w bardzo wielu domach opieki, szpitalach, klinikach czy w prywatywny mieszkaniach.


 
Podnośnik sufitowy do domu

Podnośnik sufitowy do domu


Decydując się na podnośnik sufitowy dla osoby niepełnosprawnej, który ma zostać umieszczony w prywatnym domu, można wybrać z wielu dostępnych na rynku systemów. Najpopularniejszym, choć nie najtańszym, jest system oferowany przez duńskiego producenta Winncare. Tu do wyboru mamy podnośnik sufitowy Luna, umożliwiający podnoszenie pacjenta za pomocą pilota zdalnego sterowania. Podnośnik sufitowy Luna Mover jest jego droższym odpowiednikiem i nieco bardziej ulepszonym. Mamy tu do czynienia nie tylko z samym opuszczaniem i podnoszeniem osoby chorej, ale także z jej przenoszeniem, a więc transportem po szynach zainstalowanych na suficie. Jest on sterowany w pełni elektrycznie, co gwarantuje najwyższy komfort i łatwość obsługi.


 
podnośnik sufitowy do łazienki

Podnośnik sufitowy do łazienki


Podnośniki sufitowe poruszające się na szynach są dyskretne i niemal wcale nie zajmują przestrzeni użytkownika. Nie są to wolnostojące, duże urządzenia, a małe, podwieszane moduły, które można dowolnie doposażać o nowe akcesoria, przez co czyni się je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Warto podkreślić, że ich zainstalowanie nie jest związane z koniecznością przemeblowania pomieszczenia czy specjalnego dopasowania do ich potrzeb. Wszystko zamyka się tylko w montażu szyn. Podnośniki Luna często umieszcza się w łazienkach, ponieważ ich piloty mogą mieć kontakt z wodą. Posiadają specjalny system ochrony Ipx4, przez co nawet całkowite zamoczenie pilota nie skończy się dla niego usterką.


 
podnośnik sufitowy do DPSu

Podnośnik sufitowy do DPS-u


W domach opieki seniorów czy w DPS nierzadko przebywają osoby niepełnosprawne ruchowo, które potrzebują wsparcia opiekunów podczas codziennych zajęć oraz czynności higienicznych. Podnośniki sufitowe są tam więc bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ może z nich korzystać jednocześnie kilka osób. System szyn montowany jest nie tylko dla jednego urządzenia. Istnieje możliwość poszerzenia ich funkcjonalności poprzez montaż np. podnośnika Luna czy Luna Mover. Wartym polecenia są także podnośniki sufitowe Levicar, mające konstrukcję modułową. Można je nieustannie doposażać o nowe akcesoria, dzięki którym istotnie zwiększa się ich zakres funkcjonalności i użytkowania. Szyny sufitowe projektuje się do konkretnego budynku i jego rozwiązań architektonicznych, dlatego podnośniki sufitowe produkuje się zwykle na zamówienie klienta. 

Dofinansowanie na podnośnik sufitowy dla osób niepełnosprawnych


Osoby niepełnosprawne, które w ciągu 3 lat nie korzystały z programów PFRON, dofinansowujących sprzęt rehabilitacyjny, mogą się ubiegać o zwrot kosztów zakupu podnośnika sufitowego. W tym celu należy złożyć wniosek o wsparcie w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym danemu miejscu zamieszkania. Wówczas istnieje realna szansa na uzyskanie dofinansowania w ramach likwidacji barier architektonicznych czy technicznych. Możliwe jest otrzymanie nawet do 95% zwrotu kosztów sprzętu rehabilitacyjnego, co staje się nieocenioną pomocą. W pierwszej kolejności trzeba złożyć stosowny wniosek, zebrać odpowiednią dokumentację, a dopiero po uzyskaniu zgody z PFRON, zakupić urządzenie, ponieważ zwrot kosztów po podpisaniu umowy zakupu nie będzie uwzględniany.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu