wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Podnośniki pacjenta używane
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy
Schodołaz gąsienicowy Vimec T-09 Roby

Schodołaz gąsienicowy VIMEC T-09 Robby

12 990,00 zł brutto12 027,78 zł netto

Podnośniki pacjenta używanepodnośnik transportowo kąpielowy używany Podnośnik pacjenta to nowoczesne urządzenie, które zrewolucjonizowało opiekę nad osobą niepełnosprawną z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się. Stanowi niezawodny sprzęt dla pacjentów leżących, którzy wymagają permanentnej opieki.
Dla kogo podnośnik pacjenta?

Jezdny lub stacjonarny podnośnik pacjenta jest urządzeniem, które pozwala na przemieszczanie osoby chorej z łóżka na wózek inwalidzki. Ułatwia także transport pacjenta do łazienki, w celu przeprowadzenia wszystkich czynności higienicznych. Przeznaczony jest więc zarówno dla chorych leżących, jak i osób o ograniczonej mobilności, poruszających się na wózku inwalidzkim. Jest często wykorzystywany także przez seniorów, aby usprawnić ich codzienne funkcjonowanie.


 

Jak działa podnośnik pacjenta?


Na rynku dostępne są dwa rodzaje podnośników dla osób niepełnosprawnych: mobilne i stacjonarne. Te pierwsze są znacznie wygodniejsze w obsłudze i bardziej elastyczne, jeśli chodzi o pielęgnację chorego. Można ich używać w sypialni lub w łazience. Poruszają się za pomocą mocnych kółek blokowanych niezawodnym hamulcem. Można je więc przemieścić wszędzie tam, gdzie będą potrzebne. Stacjonarny podnośnik pacjenta zwykle montowany jest za pomocą szyn przytwierdzonych do ściany zaraz obok łóżka osoby chorej lub w łazience. Umożliwia zatem wykonanie czynności higienicznych. Oba są przystosowane do wykorzystywania także pod bieżącą wodą, ze względu na nosidło wykonane z materiału przepuszczającego wodę. Łatwo utrzymać je w higienicznej czystości.
 

 

Używany podnośnik pacjenta


Nowe podnośniki dla niepełnosprawnych zwykle kupowane są dzięki programom PFRON. Można wówczas dofinansować nawet do 95% ich wartości. To samo dotyczy podnośników używanych, choć podczas ich nabywania koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan techniczny urządzenia. Najszybciej zużywającym się akcesorium jest akumulator z ładowarką. Codzienna eksploatacja urządzenia obniża bowiem jego żywotność. Podczas gdy nowe podnośniki ładujemy bardzo rzadko, bo średnio raz na tydzień lub nawet rzadziej, to używany będzie potrzebował podłączenia do energii elektrycznej częściej. Lepiej jest więc wymienić akumulator, ponieważ sprzęt staje się wówczas bardziej funkcjonalny. Wymiana może dotyczyć także chusty lub inaczej mówiąc nosidła. Mimo iż z łatwością utrzymamy je w higienicznej czystości, to jednak wieloletnia eksploatacja w sposób naturalny niszczy materiał. Kolejnym elementem wartym wymiany będą kółka, jeśli zostały znacznie zużyte. Mają być przecież bezpieczne i działać niezawodnie.


 

Używany podnośnik pacjenta czy nowy?


Z pewnością nie ma konieczności inwestowania dużych pieniędzy w nowy podnośnik dla niepełnosprawnych, ponieważ używany sprzęt także spełni swoją funkcję. Trzeba jednak poddać go serwisowaniu, sprawdzić wszystkie aspekty techniczne jeszcze przed zakupem. Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie urządzenia w zaufanym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym, gdzie natychmiast po otrzymaniu od użytkownika odbywa się jego przegląd i wymiana wszystkich koniecznych podzespołów.Tu kupisz używane podnośniki transportowo kąpielowe, a
tu kupisz nowe podnośniki transportowo kąpielowe.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu