Profesjonalny orbitrek do rehabilitacji seniorów i osób niepełnosprawnych
Urządzenia do ćwiczeń, takie jak rowerek czy orbitrek, zyskują coraz większą popularność także jako sprzęt do rehabilitacji osób chorych lub niepełnosprawnych. Znajdują więc swoje miejsce w domach pomocy, placówkach dla seniorów, szpitalach czy klinikach rehabilitacyjnych. Nie ma wątpliwości, że ruch i aktywność fizyczna wspomagają powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Rowerek eliptyczny nie tylko pomaga spalić tłuszcz, np. wokół pasa, modulując całą sylwetkę, ale też znakomicie poprawia wydolność, wzmacnia mięśnie kręgosłupa i wpływa na lepsze samopoczucie pacjenta. Należy tylko odpowiednio dobrać go do wymagań ćwiczącego, zarówno pod względem wyboru danego treningu, jak i jego cech konstrukcyjnych.
Profesjonalny rower eliptyczny rehabilitacyjny E835 | Profesjonalny rower eliptyczny rehabilitacyjny E863 | Profesjonalny rower eliptyczny rehabilitacyjny E873 |
Zalety i zastosowanie orbitreka rehabilitacyjnego w profesjonalnej fizjoterapii
Orbitrek zalecany jest przez lekarzy i rehabilitantów jako forma wzmacniania mięśni oraz usprawniania stawów, a więc budowania dobrej kondycji. Rehabilitacja ma na celu utrwalanie płynnych i prawidłowych ruchów kończyn. Wpływa na stabilność kręgosłupa i poprawia postawę. Niezastąpionym urządzeniem staje się w tym przypadku orbitrek rehabilitacyjny, który ma ogólnorozwojowy charakter. Wzmacnia wszystkie partie mięśni i przekłada się na koordynację ruchów kończyn. Nie jest to ruch wyczerpujący czy wymagający specjalnych umiejętności bądź siły mięśniowej. Dlatego każdy może rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami na orbitreku. Polecany jest seniorom, osobom, które cierpią na umiarkowane dolegliwości kręgosłupa czy choroby neurodegeneracyjne. Będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą poprawić wydolność płuc czy poszerzyć zakres ruchomości w stawach. Ćwiczenia na orbitreku stanowią też nieoceniony plan terapeutyczny dla pacjentów mających problemy z układem krwionośnym. Zawsze warto też skorzystać z pomocy lekarza bądź rehabilitanta, który dopasuje odpowiedni plan terapii do konkretnych potrzeb chorego. Dlatego właśnie orbitreki mają tak ważne miejsce w klinikach czy w domach seniorów.
Jednym z tańszych orbitreków przeznaczonych do użytku komercyjnego jest E835 Sportsart, który został stworzony dla osób borykających się z zaburzeniami narządu ruchu lub innymi chorobami. Jest to sprzęt posiadający własne, bateryjne zasilanie i funkcję szybkiego startu. Oferuje aż 40 poziomów oporu i możliwość dostosowania indywidualnego programu ćwiczeń do potrzeb danego pacjenta.
Najlepsze rowery eliptyczne idealną pomocą w rehabilitacji
Jeśli rower eliptyczny ma przynosić oczekiwane rezultaty, powinien być przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Dlatego tak bardzo polecane są te urządzenia, które są w stanie zaoferować najbezpieczniejsze i zarazem nowoczesne rozwiązania techniczne, które będą wspierać określonych odbiorców. Przykładem jednego z najdroższych w swojej klasie sprzętów jest choćby E873 Sportsart. Posiada on bardzo wiele zalet, z których na pierwszy plan wysuwa się zasilanie bateryjne. Nie wymaga on podłączenia do prądu, co eliminuje konieczność zorganizowania specjalnego pomieszczenia do ćwiczeń. Elektromagnetyczny system oporu zaś to jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich ustawień i natychmiastowe dostosowanie oporu do potrzeb użytkownika. Intensywny i bardzo zróżnicowany trening zapewnia wielość programów do ćwiczeń. Można nastawić się na przemieszczanie płaskowyżem, tryb manualny, losowy, pozwalający na utratę wagi czy raczej na trening typu cardio, czyli doskonały dla tych, którzy są w procesie rehabilitacji. Sterowanie urządzeniem odbywa się także z poziomu ramion i konsoli, aby mieć łatwy dostęp do zmiany ustawień. Orbitrek skutecznie mierzy także parametry własne pacjenta, jak tętno, spalone kalorie, długość treningu, czas spędzony na ćwiczeniach. To wszystko sprawia, że trening jest niezwykle profesjonalny, a osoby chore, niepełnosprawni i seniorzy mają dużą łatwość obsługi sprzętu.
Profesjonalny orbitrek rehabilitacyjny: Innowacyjne narzędzie wspierające powrót do zdrowia
Orbitrek rehabilitacyjny zawsze należy dopasować do wzrostu osoby ćwiczącej. Tutaj ważnym parametrem będzie więc także rozstaw pedałów, który musi być maksymalnie zbliżony do rzeczywistej odległości między stopami chorego. Nie bez znaczenia jest też waga samego koła zamachowego. Mniejsza waga będzie bardziej sprzyjała osobom drobnym. W przypadku, gdy orbitrek użytkowany jest w sposób komercyjny, ważna będzie jego solidna i trwała konstrukcja. Ćwiczenia będą na nim wykonywane bardzo często i to przez różne osoby, stąd orbitreki nie mogą ulec szybkiemu zużyciu. Istotne jest ponadto bezpieczeństwo, gdyż pacjenci muszą się czuć zaopiekowani podczas ćwiczeń. Pewność, że nie ulegną żadnej kontuzji ma dla nich niebywałe znaczenie, bo wpływa na dalszą chęć uprawiania sportu na danym urządzeniu. Warto więc wziąć również pod uwagę, gdzie będzie się znajdować napęd, który przełoży się na bezpieczeństwo podczas intensywnych treningów oraz stabilność całego sprzętu. Wszystkie te parametry należy dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika.
Kolejnym przykładem wysokiej jakości sprzętu jest E863 Sportsart, który przeznaczony jest do użytku profesjonalnego i komercyjnego, dla osób o wadze do 180 kg. Posiada napęd przedni, przez co oferuje wygodny rozstaw stóp i zapewnia naturalną aktywność, bez zmęczenia dla mięśni i stawów. System amortyzacji pedałów MYFLEX™ gwarantuje zaś minimalne obciążenie dla stóp. Dzięki temu, ryzyko kontuzji jest wręcz znikome. Ten orbitrek polecany jest więc szczególnie dla osób w rehabilitacji, którzy wykonują codzienny terapeutyczny trening.
Orbitreki, zwane także rowerkami eliptycznymi, dają więc pełną możliwość treningu nie tylko osobom zdrowym, ale i cierpiącym na różne dolegliwości, również wieku senioralnego. Są to urządzenia wytrzymałe, które będą służyć przez wiele lat wspomagając codzienną rehabilitację, utratę zbędnych kalorii czy wzmacniając kondycję.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ