Rampa samochodowa dla firm zajmujących się transportem medycznym
Firmy zajmujące się transportem medycznym szczególny nacisk kładą na komfort przewożenia chorych. Ich pojazdy muszą być więc wyposażone w rozwiązania zapewniające im wygodę oraz bezpieczeństwo. Niektórzy chorzy muszą być transportowani w pozycji leżącej, co trzeba także uwzględniać podczas załadunku i rozładunku sprzętów medycznych do samochodu.
![]() |
![]() |
Platforma aluminiowa do transportu medycznego | Krzesełko elektryczne do transportu medycznego |
Rampa samochodowa do transportu chorych
Osoby niepełnosprawne zwykle poruszają się na wózku inwalidzkim sterowanym manualnie lub elektrycznie. Załadunek tych pojazdów, wraz z osobami o ograniczonych możliwościach ruchowych, wymaga precyzji i dbałości o każdy szczegół. Rampy załadowcze znacznie ułatwiają proces parkowania tych pojazdów w busie. Jest to nie tylko znacznie uproszczone, ale także szybsze, a dla osoby niepełnosprawnej nie jest zbyt uciążliwe. Montaż ramp czy platform aluminiowych w tego typu samochodach wydaje się być więc już dziś koniecznością
Łatwość użytkowania rampy
Rampę aluminiową można zainstalować w każdym pojeździe, busie czy samochodzie transportowym. Montuje się ją zwykle z tyłu auta, zaraz przy bagażniku, jednak istnieje możliwość instalacji rampy również z boku samochodu, jeśli będzie to ułatwieniem dla użytkowników. Warto mieć na uwadze, że poprzez doposażenie rampy w specjalne zawiasy, uchyla się ona na boki umożliwiając bezproblemowy dostęp do bagaży pozostawianych z tyłu, bez konieczności każdorazowego uchylania rampy.
Obsługa rampy aluminiowej
Istnieją dwie możliwości obsługi ramp samochodowych. Jej rozkładanie i składanie odbywa się bowiem zarówno manualnie, za pomocą sprężyny gazowej lub elektrycznie. Za mechanizm elektrycznej obsługi należy dopłacić dodatkowo, jednak jest to bardzo wygodne szczególnie, jeśli rampa wykorzystywana jest kilka czy kilkanaście razy dziennie. Jest to też najbezpieczniejszy sposób.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ