wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rampa samochodowa dla firm zajmujących się transportem medycznym
Produkty:

Rampa samochodowa dla firm zajmujących się transportem medycznymFirmy zajmujące się transportem medycznym szczególny nacisk kładą na komfort przewożenia chorych. Ich pojazdy muszą być więc wyposażone w rozwiązania zapewniające im wygodę oraz bezpieczeństwo. Niektórzy chorzy muszą być transportowani w pozycji leżącej, co trzeba także uwzględniać podczas załadunku i rozładunku sprzętów medycznych do samochodu.
 
rampy do samochodu dla niepełnosprawnych krzesełko elektryczne do transportu medycznego
Platforma aluminiowa do transportu medycznego Krzesełko elektryczne do transportu medycznego
 Rampa samochodowa do transportu chorych


Osoby niepełnosprawne zwykle poruszają się na wózku inwalidzkim sterowanym manualnie lub elektrycznie. Załadunek tych pojazdów, wraz z osobami o ograniczonych możliwościach ruchowych, wymaga precyzji i dbałości o każdy szczegół. Rampy załadowcze znacznie ułatwiają proces parkowania tych pojazdów w busie. Jest to nie tylko znacznie uproszczone, ale także szybsze, a dla osoby niepełnosprawnej nie jest zbyt uciążliwe. Montaż ramp czy platform aluminiowych w tego typu samochodach wydaje się być więc już dziś koniecznością

 


Łatwość użytkowania rampy


Rampę aluminiową można zainstalować w każdym pojeździe, busie czy samochodzie transportowym. Montuje się ją zwykle z tyłu auta, zaraz przy bagażniku, jednak istnieje możliwość instalacji rampy również z boku samochodu, jeśli będzie to ułatwieniem dla użytkowników. Warto mieć na uwadze, że poprzez doposażenie rampy w specjalne zawiasy, uchyla się ona na boki umożliwiając bezproblemowy dostęp do bagaży pozostawianych z tyłu, bez konieczności każdorazowego uchylania rampy.

 


Obsługa rampy aluminiowej


Istnieją dwie możliwości obsługi ramp samochodowych. Jej rozkładanie i składanie odbywa się bowiem zarówno manualnie, za pomocą sprężyny gazowej lub elektrycznie. Za mechanizm elektrycznej obsługi należy dopłacić dodatkowo, jednak jest to bardzo wygodne szczególnie, jeśli rampa wykorzystywana jest kilka czy kilkanaście razy dziennie. Jest to też najbezpieczniejszy sposób.


 

Doposażanie rampy


Rampy aluminiowe mogą być dodatkowo doposażone o nóżki zwiększające udźwig nawet do 550 kg, w przypadku ramp trzyczęściowych oraz do 500 kg, dla ramp składających się z dwóch części. Podczas zakupu należy także wybrać pomiędzy podłogą wykonaną z siatki lub aluminiową płytą. Istnieje też szansa połączenie obu opcji. Poleca się więc samodzielnie dostosowywać rampę do własnych potrzeb i sposobu jej użytkowania. Zestaw
rozkładana elektrycznie rampa
Elektryczne otwieranie rampy

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu