wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » RAMPY ALUMINIOWE DO SAMOCHODU
Produkty:
 • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  Prolifter
  Sprzęt rehabilitacyjny i schodołazy

  Firma Arial Piotr Karwalski
  NIP: 8361812775
  REGON: 100760535

  ul. Mszczonowska 33/35 lok.38
  96-100 Skierniewice
  woj. łódzkie
 • E-mail: biuro@prolifter.pl
 • Telefon Krzysztof (windy, platformy):
  729 888 698
  Piotr (rehabilitacja):
  663 221 727
  Bartosz (schodołazy):
  697 301 691
 • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 17
Polecamy

RAMPY ALUMINIOWE DO SAMOCHODURAMPY ALUMINIOWE DO SAMOCHODU Podczas użytkowania samochodów dostawczych, problemem staje się trudność z załadunkiem niektórych pojazdów czy towarów do bagażnika. Ten proces może wymagać skorzystania z pomocy nawet kilku osób. Rozwiązaniem, które znacznie upraszcza załadunek, jest rampa aluminiowa. Jej użytkowanie staje się coraz powszechniejsze, ponieważ zarówno załadunek, jak i rozładunek może się wówczas odbywać wyłącznie przy udziale jednej osoby, co zmniejsza koszty wykonania zlecenia dla klienta.


 

Kto używa ramp aluminiowych?


Rampy aluminiowe do samochodu staną się niezbędne dla tych, którzy zajmują się przewożeniem osób niepełnosprawnych. Będą to więc służby medyczne, ale także transport medyczny czy prywatni przewoźnicy, a nawet taksówkarze. Rampy mogą być też potrzebne kurierom i pracownikom firm transportowych odpowiedzialnych za dostarczanie dużych i ciężkich urządzeń bądź ładunków. Jeśli korzystają oni ze schodołazów towarowych, to tym bardziej potrzebują takiego wyposażenia. Schodołaz będzie wówczas mógł zostać załadowany bezpośrednio w busie, aby później bez problemu zjechać na rampie. Załadunek kserokopiarek, automatów vendingowych, dystrybutorów do napojów, paczek kurierskich czy sprzętu budowlanego stanie się znacznie prostsze. Warte uwagi są także rampy lub najazdy w przypadku rozładunku rozmaitych pojazdów, jak quady, motocykle czy skutery. Mają więc one nieograniczone i bardzo szerokie zastosowanie zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego.
RAMPY DO SAMOCHODU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH


 
RAMPA ALUMINIOWA DO SAMOCHODU

Rodzaje ramp aluminiowych


Na rynku dostępne są dwa rodzaje ramp aluminiowych: rampa dwuczęściowa i rampa trzyczęściowa. Rampa dwuczęściowa waży od 24 do 40 kg, w zależności od jej wymiarów i modelu. Może udźwignąć nawet do 500 kg, dlatego jest przystosowana do załadunku bardzo ciężkich towarów, jak choćby automaty vendingowe, kserokopiarki. Jej rozłożenie umożliwia także rozładunek skuterów i motocykli o dużej pojemności silnika. Rozkładanie odbywa się w sposób elektryczny lub na sprężynie gazowej. Dodatkowo posiada gumowe kółka, które ułatwiają rozkładanie odciążając pracownika od konieczności samodzielnego dźwigania rampy. Jej obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund, a więc maksymalnie skraca czas załadunku i rozładunku towarów. Rampa trzyczęściowa jest nieco wytrzymalsza i jest w stanie udźwignąć nawet do 550 kg. Jest więc idealna do załadowania quada czy sprzętu medycznego. Na co dzień może być też użytkowany do rozładowania sprzętów ogrodniczych, które muszą być przewożone w różne miejsce, jak np. kosiarki.
 

  

Dodatkowe wyposażenie ramp aluminiowych


Wszystkie rampy aluminiowe można dodatkowo doposażyć np. w nogi zwiększające udźwig do 500 lub 550 kg. Można je także przystosować do odchylania na boki za pomocą zawiasów, dzięki czemu mają ułatwiony dostęp do przestrzeni bagażowej. Jest to szczególnie istotne w przypadku użytkowania ramp dla transportu medycznego, przewożenia osób niepełnosprawnych wraz ze skuterami lub wózkami inwalidzkimi. Dla komfortu obsługi, rampy mogą zostać wyposażone w mechanizm elektrycznego rozkładania i składania. Warto to rozważyć, jeśli z rampy będzie się korzystać nawet kilka razy dziennie, ponieważ to znacznie odciąża operatora.


 

Aluminiowe szyny najazdowe


Innym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym załadunek i rozładunek towarów czy pojazdów są aluminiowe szyny najazdowe. Są one wysuwane teleskopowo, a skuter inwalidzki czy wózek może po nich wjeżdżać. Nie ześlizgnie się przy tym, ze względu na antypoślizgową matę na jej powierzchni. Szyny najazdowe posiadają uchwyty do prostszego przenoszenia przez operatora. Dostępne są w dwóch rożnych długościach: 1,6-3,2 m oraz 1-2 m. Producent Vermeiren gwarantuje bezawaryjne i praktyczne stosowanie szyn na co dzień.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu