wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rampy aluminiowe składane do towarów
Produkty:
Polecamy

Rampy aluminiowe składane do towarówRampy aluminiowe do samochodu to jedno z bardziej komfortowych rozwiązań, które znacznie ułatwiają pracę osobom przewożącym ciężkie towary, czyniąc załadunek zdecydowanie mniej obciążającym. Pozwalają szybko i bez większego wysiłku ze strony operatora umieścić ładunek w busie. Są często stosowane przez firmy przeprowadzkowe, kurierów i pracowników, których zadaniem jest transport ładunku do miejsca przeznaczenia. Co ważne, podczas załadunku może być obecna zaledwie jedna osoba, która bez pomocy innych upora się z zapakowaniem towarów do pojazdu. Praca staje się wówczas wydajniejsza i dużo szybsza.


rampy aluminiowe do towarów

 

Rampy załadunkowe aluminiowe – sposób działania


Najazdy aluminiowe składane do auta są bardzo łatwe w obsłudze. Urządzenie może być użytkowane przez jedną osobę. W zależności od modelu, rampa rozkłada się elektrycznie lub na sprężynie gazowej. Wbudowane gumowe koła usprawniają proces jej rozkładania, ponieważ toczą się po powierzchni niwelując siłę oporu. Po całkowitym rozłożeniu rampy, jej długość osiąga 2800 mm. Rampy aluminiowe do busa mogą być również odchylane na boki na zawiasach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia dostęp do przestrzeni bagażowej poprzez tylną klapę.

 
rampy dwu częściowe TITAN rampy trzy częściowe titan
Rampy towarowe aluminiowe dwuczęściowe składane TITAN Rampy towarowe aluminiowe trzyczęściowe składane TITAN


 

Zalety ramp załadunkowych


Rampy aluminiowe do samochodu mogą być użytkowane permanentnie lub tylko w razie potrzeby. Gwarantują łatwy i zupełnie bezwysiłkowy załadunek wszelkich towarów, ale także osób (np. na wózkach inwalidzkich). Stanowią więc doskonałe rozwiązanie jako zakup do firm transportowych, bagażowych, kurierskich, gdzie załadunek towarów jest codziennością. Mogą się jednak także okazać niezbędne dla osób prywatnych. Dodatkowo są lekkie, wykonane z wytrzymałego materiału, jakim jest aluminium. Będą więc służyć wiele lat ograniczając wysiłek konieczny do samodzielnego ładowania towarów. W przypadku szerokiego i częstego stosowania ramp, warto wyposażyć je w opcje dodatkowe, jak choćby podłoga wyściełana siatką bądź siatką i aluminiową płytą równocześnie. Chcąc zmniejszyć koszty zakupu urządzenia, można zaś wybrać rampy rozkładane manualnie, aczkolwiek trzeba się liczyć z faktem, że nie jest to wygodniejsze i tak bardzo komfortowe, jak rampy działające automatyczne.


 

Rampy załadunkowe aluminiowe – różne opcje


W zależności od modelu, rampy załadunkowe aluminiowe składają się z dwóch lub trzech części. Przed ich zakupem należy określić jej przyszłą funkcjonalność, ponieważ na rynku dostępne są rampy o różnym udźwigu. Niektóre z nich mają wzmocnioną wytrzymałość, aby bez problemu poradzić sobie z wagą nawet do 500 kg, choć standardowy udźwig waha się od 350 do 400 kg. Koniecznie będzie także przeanalizowanie wszystkich wymiarów rampy, zarówno przed złożeniem, jak i po. Waga własna urządzenia to max 40 kg, choć najmniejszy model waży 24 kg. Dodatkowo istnieje także możliwość zakupienia zestawu szybkiego montażu czy nóg zwiększających udźwig. Zakup w profesjonalnym sklepie zapewni także serwis urządzenia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu