wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ » Rower trójkołowy rehabilitacyjny
Produkty:
Polecamy

Rower trójkołowy rehabilitacyjnyRower trójkołowy rehabilitacyjny to idealny sposób na aktywne spędzanie czasu dla tych, którzy nie mogą cieszyć się pełną sprawnością ruchową. Polecane są dla osób starszych, pacjentów po urazach narządu ruchu, wypadkach czy podlegających rehabilitacji.


 

Rowery trójkołowe dla dzieci


Dzieci z niedowładem mięśni, porażaniem mózgowym czy niewystarczającą sprawnością narządu ruchu nie muszą być wykluczone. Zachowanie aktywności fizycznej jest dla nich bardzo ważnym wyznacznikiem uczestnictwa w społeczeństwie i samorealizacji. Dlatego też rowery trójkołowe są wręcz idealnym pojazdem dla dzieci z chorobami wrodzonymi lub po przebytych urazach. Są szczególnie rekomendowane dzieciom z niedowładem mięśniowym czy niewłaściwą stabilizacją równowagi. Trzy koła pozwalają na łatwe sterowanie i poruszanie się rowerem.

 
Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat) Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat)

Rower trójkołowy AQUA Vermeiren (dla dziewczynek 3-7lat)

Rower trójkołowy SAFARI Vermeiren (dla chłopców 3-7lat) 

Rower trójkołowy rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych


Rehabilitacja osób niepełnosprawnych jest koniecznością dla zachowania odpowiedniej kondycji układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz wszelkich innych obszarów organizmu. Rower trójkołowy rehabilitacyjny jest więc znakomitym narzędziem na podejmowanie regularnej, niewymuszonej aktywności fizycznej, która sprawia przyjemność. Pojazdy trójkołowe napędzane siłą mięśni ludzkich lub wspomagane za pomocą napędu elektrycznego zostały tak skonstruowane, aby dawały pewność poruszania się i pełne bezpieczeństwo. Są więc wyposażone w pasy bezpieczeństwa, wygodne siedzisko, a nawet miejsce na bagaż. Gwarantują utrzymanie równowagi, a ruszanie z miejsca nie wymaga tak wiele wysiłku, jak na tradycyjnym jednośladzie. Podczas jazdy nie ma potrzeby pochylać kręgosłupa np. przy pokonywaniu zakrętów czy balansowania ciałem. Rower trójkołowy dla niepełnosprawnych został przystosowany do jazdy na nierównym podłożu, traktach leśnych, a nawet do pokonywania niewielkich wzniesień, progów czy krawężników. Dodatkową zaletą jest jego dofinansowanie. Rower trójkołowy dla osób niepełnosprawnych jest nie tylko rehabilitacją, ale też szansą na utrzymanie prawidłowej wagi.

  

Rehabilitacyjny rower trójkołowy dla osób starszych


Seniorzy często nie mają szansy realizować się na świeżym powietrzu, zażywać ruchu, ponieważ wiele aktywności nie sprzyja ich zdrowiu. Inaczej jest w przypadku jazdy na rowerze. Jest to bardzo pożyteczny ruch, który nie obciąża kręgosłupa, rozwija mięśnie i daje ogromne poczucie samorealizacji. Możliwość decydowania o własnym położeniu, szansa na transport swoich rzeczy na bagażniku pojazdu wzmacnia pewność siebie i uniezależnia od osób trzecich. Rehabilitacyjny rower trójkołowy dla seniorów pozwala ponadto zmienić miejsce ćwiczeń i opuścić duszną salę treningową zamieniając ją na świeże powietrze. Rehabilitanci rekomendują rowery trójkołowe osobom starszym z najróżniejszymi dolegliwościami układu sercowo-naczyniowego, narządu ruchu czy kręgosłupa. Rower zapewnia bezproblemowe utrzymanie równowagi, pozwala łatwo wsiadać i zsiadać, a nawet odpoczywać bez opuszczania siedziska.
 
 

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

Rower trójkołowy FREEDOM Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Rower trójkołowy LAGOON Vermeiren (dla dorosłych)

 

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)

Elektryczny rower trójkołowy FREEDOM-E Vermeiren (dla młodzieży 14+)

Elektryczny rower trójkołowy LAGOON-E Vermeiren (dla dorosłych)

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii FAQ
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu