wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Sprzęt fitness » Rowerki stacjonarne rehabilitacyjne pionowe
Produkty:
  • DARMOWE PREZENTACJE CAŁA POLSKA

  • E-mail:biuro@prolifter.pl
  • TelefonKrzysztof (windy, platformy): 729-888-698
    Piotr (rehabilitacja): 663-221-727
    Bartosz (schodołazy): 697-301-691
  • Godziny działania sklepuod PN do PT: od 9 do 18 SB: 9 do 14
Polecamy

Rowerki stacjonarne rehabilitacyjne pionowe

Rowerki stacjonarne rehabilitacyjne pionowe
Seniorzy lub osoby po urazach narządu ruchu mogą wracać do zdrowia także we własnym domu. Pozwalają na to rowerki stacjonarne rehabilitacyjne. Jak się okazuje nie jest to wyłącznie sprzęt do ćwiczeń odchudzających, ale także rehabilitacyjny.
 

Dla kogo rower stacjonarny do rehabilitacji w domu?


Rowerki rehabilitacyjne znacząco nie różnią się od tych przeznaczonych do treningów fitness. Trzeba je jednak zawsze dostosować ściśle do potrzeb użytkownika. Należy więc ustawić odpowiednią pozycję zgodnie z zakresem urazu. Mogą być bowiem stosowane przy urazach kolan, bioder czy stawu skokowego. Konieczne jest dopasowanie rodzaju ćwiczeń do danego schorzenia, by nie obciążać jednocześnie np. kręgosłupa. W wersji pionowej dostępne są rowerki magnetyczne i mechaniczne. Powinny mieć możliwość regulacji siedziska, aby seniorzy czy osoby wymagające rehabilitacji mogły przyjąć odpowiednią pozycję do ćwiczeń.
 

Dofinansowanie na rowerek stacjonarny


Sprzęt do rehabilitacji może być objęty dofinansowaniem z programów PFRON, jednakże wyłącznie w przypadku, gdy dana osoba posiada dokument potwierdzający niepełnosprawność. Takie urządzenia i trening pomagający powrócić do dawnej sprawności jest zalecany przez lekarzy. Wnioski przyjmowane są przez cały rok w PCPR, jeśli ten posiada zgromadzone na ten cel środki. Dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego wynosi do 80% jego kosztu, nie więcej jednak niż wysokość pięciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia. Osoby wnioskujące o dofinansowanie ponoszą 20% kosztów takiego sprzętu samodzielnie.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu